Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap voltam Uh-n, a doktornő...

Tegnap voltam Uh-n, a doktornő mindent rendben talált. Viszont nem irt terhes vitamint. Annyira nem is fontos?

Figyelt kérdés

6+3

Látott egy cisztát de azt mondta semmi gond az felszívódik,

arefam hüvely kúpot írt és folsavat.

6 hét múlva kell menjek ismét.

Nem első trimeszterbe lényegesebb a terhes vitamin?

Akkor elfelejtettem tőle megkérdezni, itthon jutott eszembe.



2021. febr. 18. 08:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért írt volna, amikor nem vényköteles? 🤔

Bemész egy gyógyszertárba és veszel egyet.

2021. febr. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Terhesvitamint nem szoktak felírni. Veszel, ha akarsz.
2021. febr. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt magadtól is el tudod kezdeni szedni, sokan már a baba tervezésekor szedik, főleg, hogy az első pár hétben záródik a velőcső, ahhoz fontos a folsav pótlás (bár ezt felírta neked). Írd be ide gyk-ra a vitamin keresőszót, csomó kérdés van ezzel kapcsolatban, hogy kinek melyik jött be, mindenki másra esküszik. Aztán ballagj el a gyógyszertárba, és vedd meg a szimpatikusat. Ártani nem fogsz egyikkel sem. A baba egyébként elvesz mindent tőled, amire szüksége van, de ha szedsz mellé vitaminpótlást, akkor lehet, hogy kevésbé alakulnak ki hiánytünetek.
2021. febr. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert azt nem kell felírni, evidens teljesen, hogy kell.
2021. febr. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

elnézést a rossz fogalmazásért

nem ajánlotta, nem javasolta, nem is mondta, hogy esetleg kellene


De itt beleszokták írni a terhes kis könyvbe, hogy éppen mit kell szednem

a folsav sem vényköteles , még is fel van írva

2021. febr. 18. 08:13
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

A terhesvitaminban is a folsav az, ami igazán lényeges az első 3 hónapban, persze szedheted, mert ártani nem ártasz vele magadnak sem és a babának sem, de annyira nem létfontosságú, hogy direkt fel kelljen írni meg javasolni. A folsav az igen, de látod azt fel is írta.


Ha ezen kívül szeretnél még, akkor szedjél, de ha nem, az se tragédia.

2021. febr. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem mondták. Ez olyan dolog, hogy az ember tudja :)
2021. febr. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem fogja mondani. Ha szedsz szedsz, ha nem akkor nem. A vasat is csak akkor írta fel nekem amikor 18 hetes voltam és a laboron látta, hogy pótolni kell. A terhesvitamint megkérdezte, hogy szedem-e és azt ajánlotta,hogy kétnaponta szedjem csak mert korához képest a méreteivel mindig 2-3 héttel előbbre voltunk. Így is nagy lett a baba.
2021. febr. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 13+5napos vagyok. Nekem ajánlotta a nőgyógyász és a védőnő is viszont nem vény köteles.

Annyi hogy én 3fajta vitamint is próbáltam szedni de belőlem kijön. Erre az orvos csak annyit mondott, hogy nincs azzal sem probléma ha nem szedek semmit mert ha elég gyümölcsöt meg vitamin tartalmú dolgot eszem akkor nem lesz gond :)

2021. febr. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

Azért ezzel, hogy "Nem fogja mondani. Ha szedsz szedsz, ha nem akkor nem." erősen vitatkoznék. Az én nőgyógyászom a terhességmegállapításkor egyből kérdezte tőlem, hogy szedek-e már valamilyen vitamint, mert ha nem, akkor most el kellene kezdenem. Javasolt is egy márkát, de én akkor már egy másikat szedtem. Azt mondta, hogy az is jó, de majd az első vérvétel után meglátjuk, hogy kell-e váltani. És azóta is minden vérvétel után megbeszéljük, hogy kell-e valamivel kiegészítenem a terhesvitamint vagy sem. Azért vannak még lelkiismeretes orvosok, akik erre is odafigyelnek. Igaz, magánrendelésre járok, de hát nem is véletlenül, én ezt várom el egy orvostól.


Egyébként ha eddig nem szedtél semmit, akkor szerintem egyelőre csak a folsavat kezdd el, az a legfontosabb, és majd az első labor után látni fogod, hogy mi az, amit pótolni kell. (Általában a vasat és a D vitamint) És akkor az alapján tudsz választani neked való terhesvitamint, mert ugye kicsit mindegyiknek más az összetétele.

2021. febr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!