Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességem legeleje óta...

Terhességem legeleje óta iszonyatosan pattanásos a bőröm.???

Figyelt kérdés
Nyilván a hormonok okozzák, de ezt már nagyon durvának érzem. Az egész arcom csupa fájdalmas pattanás, még a szám környékén, közvetlen az ajkam mellett is jött ki. A hajvonalam végig tele van. Volt más is így? Jövő héten megyek orvoshoz, illetve a védőnőhöz. Majd rákérdezek, de ha valaki addig is tudna valami mondani, annak nagyon örülnék. Jelenleg 11 hetes vagyok.
2021. febr. 18. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is nagyon pattanásos voltam terhesen, arcom szerencsére kevésbé, de a nyakam, dekoltázsom, hátam nagyon az lett. Semmi sem segített. Bár bevallom, lehet hogy azért, mert nagyon kívántam a tejtermékeket (sajtot, tejfölt legfőképp) és sokat ettem is magában, lehet az okozta. (Fiatal felnőttként is addig voltam pattanásos, ameddig a tejtermékeket minimálisra nem csökkentettem, akkor elmúlt minden).
2021. febr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy én pedig soha nem voltam pattanásos, serdülőkoromban sem. Illetve laktózérzékeny vagyok, nem fogyasztok tejtermékeket, szerintem nálam nem ez lehet a gond. :/
2021. febr. 18. 14:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem már akkor is durván pattanásos volt az arcom, mielőtt tudtam volna hogy terhes vagyok. A tesóm meg is jegyezte, én meg legyintettem hogy rossz passzban vagyok 😃

Sajnos végig kitartott, talán a harmadik trimeszterben javult kicsit, de csak szülés után múlt el.

2021. febr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azta! Én is ettől félek, hogy végig ki fog tartani. Amint úgy érzem, hogy enyhülnek, amik épp az arcomon vannak, máris jön helyettük másik. Különösebben a külsőm szempontjából nem zavar a dolog, de fájdalmas, gyulladt pattanások.
2021. febr. 19. 08:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen nagyon kellemetlen, nekem kicsit segített hogy kozmetikussal kevertettem ki rá krémet. (második voltam)
2021. febr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!