Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hozzátok szólnék női társaim:) ?

Hozzátok szólnék női társaim:) ?

Figyelt kérdés

26 vagyok, a párom 29 és felmerült valahogy a baba téma.

Mondtam neki hogy mindent kívánok néha nem érzem magam jól

Majd mondtam hogy haha lehet terhes vagyok

És ő mondta hogy legalább lesz kisbaba

Én néztem rá értetlenül meglepett a válasza. (nagyon sokszor beszélünk a baba témáról, hogy mennyire jó lesz majd ha egy kis család leszünk)

Majd megkérdezte hogy mit gondoltam, én szerintem ő nem örülne ha kiderülne hogy várandós vagyok?

És ez nekem annyira jól esett.

Én eddig attól féltem nehogy teherbe essek mert mi lesz ha ő nem fog örülni.

Tudni kell nem védekezünk csak mindig időben fejezzük be..

Utána nem hoztam fel a témát, csak mosolyogni tudtam mint a tejbetök:)

Én már nagyon szeretnék kisbabát, de még nem hoztam fel neki.

A kérdésem a következő lenne.

Ti lányok/nők miből szürtétek le/vettétek észre hogy a párod kisbabát szeretne?

Köszönöm a válaszotokat:)

(férfiak is válaszolhatnak ők hogy viselkednek ha már babát szeretnének de még várni szeretnének a téma felhozásával)

Kérlek szépen mindenkit csak normális válaszokat írjatok.

Nagyon köszönöm!:)


2021. febr. 18. 21:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltak titkos "jelek". Mi leültünk megbeszélni. Hol tart a kapcsolatunk, mik a terveink a jövőre nézve, mit szeretnénk, anyagilag, egzisztenciálisan készen állunk-e. Mivel mindenben egyeztünk és már szerettük volna így nem volt kérdés hogy belevágunk.
2021. febr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Mi értelmes felnőtt emberek vagyunk, akik ilyen kardinális kérdések megbeszélése nélkül a szexnek sem állnak neki, nem hogy a megfelelő védekezés nélküli szexnek.

Itt komolyan mindenki degenerált? Ezekből a sztorikból szokott az lenni, hogy már a terhesség után derül ki, hogy a két fél baromira nem is ugyanazt akarja. Nem az lenne a logikus, hogy ezeket szex előtt letárgyaljátok és eszerint intézitek a védekezést is?

Pontosan tudom, hogy a párom mikor szeretne gyereket és azt is megbeszéltük, hogy mit tennénk, ha előbb jönne, mint terveztük. Sőt, a védekezést is megbeszéltük.

2021. febr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Nálam sem kellett elmeolvasás. Még össue sem jöttünk már akkor tisztáztuk, hogy ki, hogy képzeli a jövőt. Mikor járni kezdtünk már tudtuk, hogy ki hogy áll a témához. És szerintem ez a normális. Kivel beszéld meg ezeket ha nem a pároddal? Mondjuk, ha nem félsz szembenézni a kapcsolatod minőségével, akkor ez a legdontosabb teszt, hogy felhozod a témát minden macera nélkül és meg tudod beszélni a dolgokat vele: esküvő? gyerekek? jövő?

Ha a beszélgetés rossz fogadtatásra lel... akkor ne reménykedj. Lesznek ennél sokkal személyesebb dolgok az életben amiket meg kell beszélni, nem félve, nem kényesen kezelve, hanem kivágni az asztalra mint a vasárnapi ebédet. És ha ilyen alap dolgokat nem lehet megbeszélni a többin már úszni fog a kapcsolat magától is... pl. a gyerek körül is lesz annyi ilyen dolog, nem lehet a szőnyeg alá söpörni.


Nos, készen állsz szembe nézni a kapcsolatod minőségével?

2021. febr. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért egy kapcsolatban szerintem előkerülnek akarva-akaratlanul is ezek a kérdések. Amikor aktuális lett, akkor épp családnál voltunk és valahogy szóba került, hogy lassan ideje lenne a babának. Megkérdeztem a -most már- férjemet, hogy mégis mi akadályoz minket. Azt válaszolta, hogy tulajdonképpen semmi, és vágjunk bele. Ennek ellenére mindig is tudtam, hogy bármikor is estem volna teherbe, mindig örült volna neki.


Ha csak nem 1-2 hónapja vagytok együtt, akkor nem értem, hogy fordulhat elő, hogy ennyire nem ismeritek egymást...

2021. febr. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a gyerekvállalás az pont nem az a kategória amit bármiféle non-verbális, sejtelmes jelekből kell eldönteni. Vagy nem tudom mire gondolsz, mégis mi alapján kellene leszűrni mit akar a másik fél? Megkérdezni azért ésszerű lenne előtte.
2021. febr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok de ki mondta hogy nem beszélünk erről?

Pontosan arról nem beszéltünk még hogy pontban mikor akarjuk:)

De inkább engedjük el ezt a kérdést.

Sziasztok!

2021. febr. 18. 22:21
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán megbeszéltük..
2021. febr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az időpontot is egyeztettük. A férjem már az esküvő után akart gyereket, én még hallogattam. Adtam egy időpontot és utána kezdtünk védekezés nélkül szexelni.
2021. febr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%

női társaim 😀

meg ez a bugyuta, hülyén fogalmazott szöveg 😀 ezt férfi troll írta

2021. febr. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%
A férjem már a kapcsolatunk elején nagyon családcentrikus volt, már akkor a jövőről ábrándozott, rengeteget beszéltünk róla. Igazából rajtam múlott, hogy mikor adok "zöld utat". (Még tanultam)
2021. febr. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!