Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » NST-n az alsó görbe mutatja a...

NST-n az alsó görbe mutatja a fájásokat?

Figyelt kérdés

Ma voltam a 2.NST-n, 16-ára vagyok kiírva. Múltkor alul semmi kiugrás nem volt, ma viszont több is van a papíron:

[link]


Nem éreztem semmilyen fájást, de este óta picit görcsölgetek, azt hittem gyomorrontás, mert este kevés hasmenésem volt



2021. márc. 3. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem fájás, csak megmozdult a magzat.
2021. márc. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez az alsó görbe, a baba szívverését tudtommal a felső mutatja.

Mozgott vagy 15x, de lent csak 2-3 alkalommal volt ilyen kiugrás.

2021. márc. 3. 11:22
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha megfigyeled a nyilakat, akkor ez 2 mozgás között volt pont pl.
2021. márc. 3. 11:25
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az alsó görbe a méhtevékenység. Ha a magzat mozog, akkor lokálisan alakul ki méhösszehúzódás. Ha éppen ott van a mérő, ahol az összehúzódva vagy csak a magzat pont ott rúg egyet, akkor ilyen a görbe.

A fájás nem így néz ki a görbén, hanem így:


[link]

2021. márc. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2021. márc. 3. 11:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Úgy ahogy a 4-es mondja :)

A fájasnál olyan mintha magas dombokat rajzolnál, nem hegyes.

2021. márc. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Közben voltam a szülésznőmnél, megnézte az NST papíromat és mondta, hogy tipikusan ez a jóslófájás. Maga a magzat akárhogy is mozog, nem fog méhösszehúzódást generálni. A valódi fájás viszont ahogy ti is írtátok, ívesebb, időben tovább kitart :)
2021. márc. 3. 14:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez biztos nem jóslófájás, az sem máshogy néz ki mint a rendes fájás, csak nem megy esetleg olyan magasra, és csak 1 vagy 2 van belőle, nem folyamatos fel-le.

Ez, annyi, hogy ahova rakva volt a méhtevékenységet mérő része, ott rúgott, megnyomta a baba, ezáptal megfeszül azon a részen, azért mutat ilyet. Mint ahogy nálad is volt, hirtelen megfeszült, felszaladt a vonal (megnyújtózott a baba), majd le is szaladt a vonal (a baba visszagömbölyödött magzatpózba).

1,5 hónapig kellett nekem napi 2 nst-t csinálni, bennt feküdtem a kórházban, hidd el nekem, az nem jósló.

2021. márc. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!