Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miket vegyek meg a nemsoka...

Miket vegyek meg a nemsoka szuletendo babamnak?

Figyelt kérdés

Letudnatok irni legyszi hogy mik amik a letfontosaguak?

Ne kovezzetek meg elso babam lessz :) [link] innen kb mindent felirtam :)

Most szeretnenk neki elkezdeni bevasarolni :)

Koszonom


2021. márc. 12. 14:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Itt a gyakorin rengeteg ilyen kérdés van.

Védőnőd nincs még? Én tőle is kaptam listát.

2021. márc. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

De van vedonom.

Koszonom a tanacsod rakerdezek nala :)

2021. márc. 12. 14:58
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, én ilyen pocsék kelengyelistát még nem láttam. Ne ez alapján vásárolj. Harisnya a rugdalózó alá? Aztán nem tudod majd mitől üvölt a gyerek vörös fejjel. (Attól, hogy melege van)

Vatta a vérzés felfogására? Hahó, 2021 van, vannak a vattánál sokkal korszerűbb megoldások.

A kenguru a legkevésbé jó választás a hordozáshoz.

A 62-es méretű kabát 3 perc után fog a gyerek nyakába gyűrődni.

A gyógyszertári vackok tele vannak kőolajszármazékkal.

A baba fülét abszolút nem maceráljuk fültisztító pálcikával.

Nem tudom, ki irta a cikket, de nagyon nem naprakész ismereteket tükröz.

2021. márc. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

ebbol a kelengyelistabol csak a letfontossaguakat irkaltam ki.

Pl rugdalozo, body, sapka, takaro stb

Esetleg tudnal nekem olyat ami tutira leirja, hogy mi kell neki?

Kabatbol hanyasat vegyek?

2021. márc. 12. 16:11
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Szia :) A kedvedért megkerestem az én babakelengye listámat, amit 2 gyerkőcnél is követtem. Ezt is a netről szedtem, plusz ugye kiegészítettem, de sajnos linket már nem tudok mondani, nem emlékszem

6 db rövid- és hosszú ujjú body 56-os és 62-es méretben

6 db ujjatlan és hosszú ujjú rugdalózó. Az egyik babám téli, a másik nyári volt, szóval ennek az anyagát és vastagságát az évszakhoz igazítottam. A kisfiam a téli, neki vastagabbat és kötöttet is vettem, szintén 56 és 62 méretben.

3 db lábfejes nadrág 56-os és 62-es méretben (fiamnak szintén vastagabbat)

5 pár zokni

2 sapka

kocsikabát

kocsicipő

nyálkendő


A kislányom nyári baba volt, neki vettem még:

3 db napozó

napvédő kalap (olyat ami UV álló)

natúr naptej


A kisfiamnak pedig, aki téli volt:

1 db overál

2 pulóver, kardigán

kesztyű

bundazsák

harisnya


Babaápolás:

kiskád

vízhőmérő (ezt igazából nem tenném bele a listába, mivel nem nagyon használtam. Éreztem enélkül is, hogy jó-e a víz, szóval ez nem fontos)

2 db kapucnis törölköző

orrszívó

körömvágó olló babáknak

baba hajkefe (ezt utólag vettem meg, mert mindkét picúrnak hatalmas haja volt)

pelenka (1-2-es méret)

20 db textilpelenka

lázmérő

popsikrém

popsitörlő kendő

fürdető

mosószer


Etetés:

1-es lyukú cumisüveg

üvegmosó kefe

babamérleg

szoptatós párna

cumisüveg melegítő

6 db előke(de textilpelenka is jó erre a célra)

5 db kisebb kanál

kisebb tálka


Babaszoba

kiságy

szekrény

éjjeli lámpa

matrac

matracvédő

2 db gumis lepedő

pelenkázó

pelenkatároló vödör

2 db hálózsák 62-es méretben

2 db takaró

2 db ágyneműgarnitúra

rágóka

felhúzható, mechanikus zenélő figura

légzésfigyelő

bébiőr

párásító

csörgő

pihenőszék

játszószőnyeg

pólya


Magadnak

mellszívó

mellápoló krém

bimbóvédő

melltartóbetét

melegítő párna

szoptatós párna

2 db szoptatós melltartó

tejtároló zacskó

hasleszorító öv

gyermekneveléssel kapcsolatos könyvek (ez persze opcionális, de én tök jókat találtam anno)


Egyéb dolgok

babakocsi

autósülés

esővédő

szúnyogháló babakocsira

pelenkázótáska

utazóágy

hordozókendő


Ennyi volt a kis listámon, aztán lehet vettem még dolgokat amiket nem írtam fel, de most más nem is jut eszembe.

Ezen kívül persze rengeteg ruhát, játékot és mindenféle dolgot kaptunk, de azokat ugye nem mi vettük. Szerintem ti is kaptok sok rucit, úgyhogy elég lesz ennyit venned.

2021. márc. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

El olvastam a listát amit be linkeltél. Én 56-62es méretböl vettem 5db rövid bodyt 10db hosszú bodyt 5db rövid rugit 10db hosszú rugit ugyan így 62esböl is.. most nyári babának több rövidet veszek és 2-3db napozót. Nem tudom mikorra vagy ki irva de nyárra felesleges az overál. Őszre is egy plüss overált vennék első sorban.

Illetve több textil pelenkát vegyél szerintem 20db legalább legyen.

Alkohol helyett ma már a korházakban is illetve otthoni köldök ápolásra is az octeniseptet

használják az nem csípi a babát.

Legalább 2fajta pelenkát vegyél nem tudni előre melyik válik be a babádnál de legalább ha nem csak egy féle van akkor tudsz mihez nyúlni hátha a másik fajta bevállik.

Mellápoló krémböl a lansinoh krémet javaslom azt nem kell le mosni.

Tejgyüjtö zacskot én nem vettem illetve vennék előre ugyanis sose tudhatod előre mennyi tejed lesz lehet nem is tudsz majd ugy fejni hogy el is tudj rakni belölle igy felesleges elöre be raktározni belőle ha kell akkor tudsz venni majd. Én javaslom a nedves wc papirt neked a korházra gátsebbnél nagyon jól jött. Illetve a papír wc ülőkét. Én eldobhatos melltartó betétet használtam illetve fogok is. Sok sok vastag nagy betét. Illetve neked sok sok víz,szőllőcukor,nasi. Ha gondolod üzibe le irom hogy én miket vettem és miket viszek a kórházba.

2021. márc. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha most születik, akkor egyenlőre nem kell kabát, overal-t vegyél, fekvő babára nem kell kabát.
2021. márc. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem érdemes 3-4 táblázatot összehasonlítani, és az alapján összeollózni, miket szeretnétek.

Minden gyerek más. Ami az egyiknek kényelmes viselet, az lehet, hogy a másiknak már túlöltöztetés.

Az általad linkelt listát én az alábbi szerint módosítanám, ezt kapcsos zárójellel jelzem.



Ruházat


- 3-4 ujjatlan és 3-4 hosszú ujjú body 56-os és 62-es méretben. A gyengébb minőségű úgynevezett borítéknyakú nagyon hamar kinyúlik. Legjobb a vállán patentos fazon.

[Egy-két borítéknyakú body-val volt csak gondom - ezeket az Auchanban vettem, Extensio márkájú, de ezekből sem nyúlt ki mind-, a legtöbb márka nem nyúlt ki. Amit nagyon tudok ajánlani, az az átlapolós body, sokkal egyszerűbb csak ráfektetni a babát, mint a fején áthúzni, mikor még nagyon pici: [link]


- 3-4 ujjatlan és 3-4 hosszú ujjú rugdalózó 56-os és 62-es méretben a body fölé, a hőmérsékletnek megfelelő vastagsággal. Lába között patentos variáció ajánlott, hogy ne kelljen teljesen levetkőztetni a babát pelenkacserénél.


- 1-2 db kardigán vagy pulóver [Tapasztalatom szerint fél éves kor előtt semmi értelme az ilyen ruháknak, mert nem praktikusak, nagyon nehéz ráadni a babára. Ha mindenképp vennél, akkor talán inkább kardigánt, hogy ne kelljen a fején áthúzni.]


- 1 db kocsikabát 62-es, a babakocsis sétákhoz [Én ehelyett hálózsákot használtam, azt nagyon könnyű ráadni a babákra, és rengeteg vastagságban létezik.]


- 2-3 megköthető kissapka, évszaktól függő vastagságú [2 darab számunkra bőven elég volt, mert nem koszolódik nagyon és gyorsan szárad - értsd nem evésnél, stb. használja, hogy maszatos legyen, csak fekszik a mózesben a baba.]


- 4-5 pár zokni, többféle vastagságban [Újszülöttnek nem praktikus, olyan apró még a lábuk. Az egyik gyereknél body + rugdalózó párost használtunk, és nem izzadt benne, a másik gyereknél, aki nem tűrte a meleg öltözéket, body + lábfejes nadrágot használtunk, pedig volt sok zoknink is.]


- 1-2 pamut harisnyanadrág a rugdalózó alá a téli hidegben [Harisnyát végképp nem húznék újszülöttre, inkább 5-6 hónapos kortól ajánlanám.]


- 1 db levegőztetőzsák (anorák) [Hálózsák.]


- 1 kocsicipő a babakocsiba [Rugdalózó és hálózsák párossal mi nem használtunk semmilyen cipőt. Amikor egy éves volt, és már nadrág + zokni volt rajta, akkor kaptunk egy horgolt "zoknit", illetve talán a Pepcoban vettem kb. 1600 forintért gépi kötött cipőt.]


Felszerelés


- ágy, állítható magasságú, esetleg később gyerekággyá alakítható

- ágybetét – a mostani trend a kókuszmatrac, de szivacs is lehet

- ágynemű – párna tilos [Szerintem ágyneműt - takaró, párna - ráér sokkal később venni, pár éves korban akár. Mi kis plédeket használtunk, használunk, illetve szövet pelust.]

- rácsvédő a kiságyba, hogy a baba ne üsse a rácshoz a fejét

- 2-3 lepedő, legjobb a gumis [és vízhatlan], hogy ne gyűrődjön fel

- 1-2 hálózsák 62-es v 68-as méretben

- 3 takaró (vastag, vékony), nem szöszölődő, egyik a babakocsiba

- 2 fürdőlepedő, nagy nedvszívó, kapucnis

- 10-15 db textilpelenka büfiztetéshez, alváshoz fej alá

- babakocsi, legideálisabb a könnyű, nagy bolygósítható kerekű, két irányba tolható, többféleképpen dönthető típus (később az esernyőkocsi a legjobb)

- babahordozó, autóba beköthető

- pelenkázó szekrény pelenkázólappal (esetleg csak pelenkázólap)

- kisszekrény a babaruháknak


Tisztálkodás


- műanyag kiskád (sima peremű és ne legyen éles a széle) [Nagyon sok kiskád túl pici, túl keskeny, így pár hónap alatt kinőheti a baba. Érdemes szélesebb, hosszabb típust venni. Hogyha nincs mire tennetek, akkor állvány is kell hozzá.]

- fürdetőkrém (gyógyszertári) [Az első 1-2 hónapban csak vízzel fürdettük, utána legfeljebb egy mogyorónyi fürdetőt eloszlattunk a fürdővízben.]

- popsikrém (gyógyszertári) [Nem jött be, és nem is túl emberbarát, mivel kőolajból van.]

- babaolaj (gyógyszertári) [Nem használtunk semmilyen olajat, bár 30-40 éve nagy divatja volt.]

- babahintőpor (gyógyszertári) köldökápoláshoz [A gyógyszertári alkoholt szokták ajánlani köldökápoláshoz, illetve sok orvos már azt sem, csak a tiszta vizet. Mi egyáltalán nem használtunk hintőport, azért sem, mert az is tele van olyan összetevőkkel, amik felnőttnek sem valók, nemhogy egy csecsemőnek.]

- steril vatta köldökápoláshoz [Felesleges vétel volt, fülpiszkával sokkal jobban lehet végezni a tisztítást, mert precízebb, és nem szöszölődik.]

- 70%-os alkohol (doki) köldökápoláshoz

- Konakion (K-vitamin, doki írja fel, csak anyatejes babának kell)

- Vigantol olaj (D-vitamin, doki írja fel)

- lázcsillapító kúp (doki)

- kamillatea [Például gyulladt szem esetén javasolják, de elavult nézet, hogy ez hasznos lenne, irritálja a nyálkahártyát.]

- vízhőmérő

- lázmérő

- orrszívó porszívó

- körömvágó olló (lekerekített végű)

- egy csomag újszülött méretű eldobható pelenka

- bébihajkefe

- fültisztító pálcika a fülkagyló külső részének tisztításához (van kifejezetten babáknak való) [A fül-orr-gégészek nem ajánlják a fültisztító pálcikát sem babáknak, sem felnőtteknek. A fülünk egyébként öntisztuló. Nagyobb baba esetében, mikor már érheti a fülét víz, magától is kijön a fülzsír, és akkor törölköző csücsökkel ki lehet tisztogatni.]

- popsitörlő kendő (vastag anyagú) [Nekem a vastag nem jött be, a Tesco-s Fred & Flot szeretem használni, míg például a DM-es túl vastag, ezáltal túl merev számomra, de érdemes lehet néhány félét kipróbálni. (Én is sokat próbáltam.)]

- oltás utánra ramofix és árnika krém (borogatáshoz) [Semmi ilyet nem vettünk.]


Etetéshez


- 1-3 db 1-es lyukú cumisüveg [Kezdetnek legfeljebb egy darab elég, aztán meglátjátok, hogy kell-e, de már a kórházi napok alatt látni fogod, hogy ügyesen tud-e szopizni a babád, és ha igen, akkor valószínűleg nem fog kelleni cumisüveg, ha pedig már bent is "sok" tápszer kell, akkor legfeljebb vesz a férjed.]

- Sterilizáló (mikrós gőzsterilizálő vagy folyadék)

- Cumisüveg-mosó kefe

- műanyag kanalak


Anyukának


- mellszívó (nekem az Avent vált be)

- mellápoló krém, hogy ne sebesedjen ki a mellbimbó (Garmastan – szoptatás előtt alaposan le kell mosni)

- melltartóbetét tejszivárgás ellen (1 csomag eldobható vagy 2-3 pár mosható)

- TENA betét, 2 csomag, a szülés utáni vérzésre [Kezdetnek elég egy csomag, de a nagyon vastag típusból, talán sötétkék színű.]

- éjszakai intim betét vagy vatta 2-3 csomag (a vérzés csökkenésekor) [Kisebb TENA, például zöld színű.]

- 2 db szoptatós melltartó (vagy elöl nyíló)

- tejgyűjtő zacskó (fagyasztáshoz) [Várd meg, mennyi tejed lesz, előre felesleges beruházni, ha nem szeretnél vagy nem tudsz fejni.]

- bimbókiemelő, ha befelé forduló a mellbimbó [Ezzel is várd meg az első napokat.]


Egyéb (nem létfontosságú, de jó, ha van)


- Pelenkázótáska

- Cumisüveg-termosz

- Eldobható pelenkázó-alátétek utazáshoz [Vagy környezetbarátabb, kicsire összecsukható tartós pelusozó lap.]

- Egyéb hordozók (kenguru, kendő)

- Párásító a száraz levegőjű lakásokba

- Utazóágy

- Ágyra forgó-zenélő

- Éjjeli fény

- Bébiőr

- Cumik

- Babamérleg [Elég bérelni az első pár hónapra, ha van rá módotok, de ha nincs, venni általában nem érdemes.]

- Légzésfigyelő

- műanyag vödör a gyerek szennyesének

- szemetes a pelenkáknak

- szoptatós párna

- cumisüveg-melegítő

- fürdőszivacs [Vettünk, de nem használtuk.]

- csúszásgátló a kiskád aljára – egy textilpelenka is jó helyette) (Textil pelenkát vagy kisebb törölközőt használtunk erre a célra.]

2021. márc. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Augusztusra szulok :)
2021. márc. 12. 17:04
 10/15 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok. Koszonom szepen.

Osszeirkalom oket enis.

Kabatot akkor ne vegyek egyenlore?

Idotol is fugg Augusztus meg nyar viszont szeptemberbe mar lehet kelleni fog ra.

De azt akkor sztem majd megveszem mert a merettol is fuggni fog majd:)

2021. márc. 12. 17:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!