Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Angliai anyukak, hogyan...

Angliai anyukak, hogyan valasztottatok nevet a gyermeknek?

Figyelt kérdés
A napokban derult ki, hogy kisfiut varunk :) egy problema van csak, mar vegig neztem az osszes Magyaorszagon anyakonyvezheto neveket es nagyon nincs ami igazan tetszene egyikonknek is. Persze sok nev mint pl (Csaba, Zsombor - most csak peldakent irtam ) kiesik mert azert ezeket a neveket eleg bonyolult lenne kimondani itt. Az osszes S/C betuvel kezdodo nev szinten kiesik, mert azt meg Sz-nek ejtene mindenki. Azok amik "nemzetkoziek" lehetnenek mimt pl Patrik, Erik pedig nem igazan passzol a vezeteknevhez. :( nem szeretnenk regimodiak lenni ez az apukaja nevet adni neki. Meg az Oliver ami tetszik de az meg annyira felkapott mostanaban, hogy kb mire oviba menne lenne korulotte vagy 5 Oliver..az angol nevekre ra se nezek, mert felek hogy problema lenne a magyarorszagi anyakonyveztetessel / nameg ismerve a csaladunkat rittig nem mondanak jol tobbszori "magyarazasra" sem. Bar van meg idonk, de felek, ha most ennyire nem megy kitalalni valamit akkor par het/honap mulva ugyanez lesz...
2021. márc. 14. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem igazán értem a problémát. Ha a magyar név tetszik, akkor adjatok neki magyar nevet. Aztán a kiejtése legyen a külföldiek problémája.

Választhattok olyan nevet is, aminek van magyar "fordítása". Például ha Stephen néven anyakönyvezitek kint, akkor még hívhatjátok magyar közegben Pistának.

2021. márc. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A problema az hogy szinte nincs nev ami tetszik, de amugyis sok kiesik. Amugy a stephent valoszinuleg ilyen formaban nem anyakonyveznek le otthon, se mas angol nevet se. Lehet hogy a kulfoldiek problemaja de en is szarul ereznem magam, ha allandoan magyaraznom kene hogyan kell kiejtenem a nevemet. Ettol talan megkimelnem a szuletendo gyermekunket.
2021. márc. 14. 18:03
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem Angliaban elunk ugyan, de kulfoldon. Megmondom oszinten en szerettem volna nemzetközi nevet adni, sot meg is egyeztunk ebben. Az első gyerek Olivia lett. Hiaba ez evek ota a legnepszerubb nevek egyike, de ez tetszett. A masodik gyereknel viszont mar nem torekedtunk arra, hogy nemzetkozi vagy akar magyar neve legyen. Nezegettuk azt is, de annyira sok szep külföldi nev van, hogy en ugy voltam, ha már itt elunk es valaszthatok, akkor tenyleg olyan neve lesz, ami nagyon tetszik. A magyar rokonok meg majd megtanuljak, hogyan kell kiejteni. A masodik kislanyunk igy Avery lett, a harmadik Colette. Azért nem bonyolult nevek ezek sem. Foleg, hogy a Colette-t lehet adni Magyarorszagon is Kolett-kent.
2021. márc. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Uuuristen az Avery gyonyoruen hangzik! Sosem hallottam meg ezt a nevet :) megkerdezhetem, hogy igenyeltetek magyar allampolgarsagot a gyerekeknek, es ha igen akkor a kulonleges nevekkel is kialitottak az anyakonyvi kivonatot? Legutobb azt az informaciot kaptam, hogyha nem anyakonyvezett a nev magyarorszagon, akkor ugye kervenyt kell beadni stbstb..
2021. márc. 14. 18:12
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Már feltetted ezt a kérdést, és ott le lett írva az angliai magyar konzulátus oldaláról, hogy mivel a gyerek brit állampolgár lesz, olyan nevet adsz neki, amilyet akarsz és az angol helyesírással fogják anyakonyvezni
2021. márc. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2021. márc. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
Állampolgárságtol függetlenül itt kell először anyakönyvezni a registry office-ban mivel itt születik. Aztán a konzulátuson kervenyezitek a magyarországi anyakönyvezest. A gyakorlat azt mutatja,hogy egyszerűen átírják a nevet az angol anyakönyviről, hiszen az a hivatalos. Szóval azt iratsz rá amit akarsz. Az én lanyomnak sem anyakönyvezhető Magyarországon a második keresztneve,minden gond nélkül bekerült az angol anyakönyviről
2021. márc. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira értem ezt a problémát, angol nyelvterületen élünk, magyar nevünk van, a lányomnak meg olasz, de sosem volt probléma a kiejtéssel egyik országban sem. És ha angliában születik, akkor olyan nevet adsz neki, amit akarsz, vagyis amit ott elfogadnak.
2021. márc. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Erik

Patrik

Milan

Noe

Benjamin

Oliver

Stb...

Van egy csomo olyan nev amint magyat es angol nyelven is erteheto

2021. márc. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.

Igen, igenyeltuk a magyar allampolgarsagot es ahogy elottem irtak ugy tortent. Siman beirtak a külföldi nevet, nem kellett kervenyezni semmit.

2021. márc. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!