Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetesen nincsenek se...

36 hetesen nincsenek se keményedések, se jóslófájások, ez normális? Így nehezebb szülésre kell számítanom?

Figyelt kérdés

Most töltöm a 36 hetet. A 30-32. hét környékén volt egy időszak, mikor napi több alkalommal keményedtem és a hasam is fájt néha, de elmúlt, azóta semmi, még akkor sem, ha pl. házimunka miatt kicsit többet hajolgatok.


Mindenhol azt olvasom, hogy a nôk nagy részének ilyenkor már jóslófájásai meg rendszeres keményedései vannak, amik elősegítik a lassú tágulást, ên meg elképzelni sem tudom, mi az a jóslófájás. Semmi görcsöt, húzódást nem érzek.


Ez jelentheti azt, hogy a szülés is lassabb, nehezebb lesz? Vagy nincs összefüggés a kettő között?



2021. márc. 15. 07:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem volt sosem jóslófájásom,indítani kellett 41+5nel. Nem volt nehez szülés,burokrepesztes utan 2,5 órával mar a kezemben fogtam a fiamat 😊 nyugi,nincs összefüggés
2021. márc. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Keményedéseim voltak, de csak a második trimeszterben.

Jóslóim sosem.


Burokrepesztés után 5 órával a kezemben volt a fiam.

(Igaz 39+6nál indítottak, kevés volt a magzatvíz)

2021. márc. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2 terhesség után még mindig nem tudom, milyen a jóslófájás, keményedés sem volt soha. Mégis könnyű és gyors szülés volt mindkettő
2021. márc. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Négy gyerekem van, de jóslófájásam még nem voltak. Keményedés meg a szülés kezdete volt. NEm volt egyik szülés sem nehéz vagy hosszadalmas.
2021. márc. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elsőnél nem volt se jóslóm, se keményedésem.


Spontán szültem a 38. héten, nem tudom mire gondolsz nehezebb szülés alatt, kb 12 órát vajúdtam (annál azt hittem, hogy ezek a jóslók), majd burokrepesztés után 2 óra 40 perc alatt lett meg a baba.


Szülésznőm szerint elsőre ez gyorsnak számít 🙂


Ne izgulj ezen, nem a keményedésen és a jóslókon múlik a szülés milyensége.

2021. márc. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első terhességnél abszolút nem voltak jóslók, el sem tudtam képzelni, mi az. Nincs összefüggés a szüléssel.
2021. márc. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a kettő nem függ össze. Sokkal inkább számít az, hogy mekkora a fájdalomküszöböd.


Egyszerre szültem valakivel,aki utána a szobatársam lett. Ő végig ordította az egészet, én egy hangot sem adtam ki. Közös orvosunk volt, aki mondta, hogy ez a két szülés pont a két véglet volt.


Szobatársamnak a kórházban töltött idő alatt is voltak fájdalmai, mindennap kért fájdalomcsillapítót, ahogyan a többi szobatársunk is, én egyszer sem kértem.

2021. márc. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!