Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetséges megtartani a...

Lehetséges megtartani a babámat háttér nélkül?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdésben nagyjából kifejtettem, hogy mi a történetem de ugye azt nem biztos, hogy mindenki látta. Röviden tömören, folytonos gyulladásban vagyok, felfázásban, hiába kezeljük folyamatosan visszatér, petefészek ciszták, a ciklusommal főleg bajvan.. tehát elég problémás vagyok. A nőgyógyászom megmondta, hogy ezek miatt de főleg a szabálytalan ciklusom miatt, nem nagyon lehetséges a teherbeesés tehát ha eljön azaz idő az életemben, hogy mégis babát vállalnék keressem fel, mert különböző kezelésekkel segíthet. Nem terveztem gyereket egyáltalán így nem kerestem, hogy segítsen gyereket vállalni. Viszont mindezek ellenére egy egyéjszakás kalandból mégis terhes lettem. Nem tudom pontosan mennyi idős, mert e hétre van időpontom a nőgyógyászomhoz csak azt tudom, hogy két pozitív tesztem van.

Nem mondom, hogy rossz körülmények közt élek mert egyáltalán nem. Viszont én nem rég végeztem a szakmámmal a tanulással, a vírus miatt most olyan a helyzetem hogy 3 hónap után most találtam munkát ami szintén nem biztos pont. Apukámmal élek együtt. Apukámról azt kell tudni, hogy azon kívül, hogy más mit mond semmi más nem érdekli. És hát apa nélkül teherbe estem lesz miről csámcsogni a szomszédoknak... apa ezt nem fogja elfogadni és ami nagyon aggaszt még csak elmondani sem merem neki mert eszméletlenül agresszív és egyenesen rettegek tőle. Apán kívül nyilván van családom, de ő az akivel kiskorom óta élek. A LEGFONTOSABBAT le sem írtam az egészbe pedig az volna a lényeg... nem szeretném a babát elvetetni.. bele betegednék ha megtenném. Nagyon szeretném megtartani nevelgetni. Ő érte talpra tudnék állni.

Légyszíves ne hivatkozzon senki anya otthonra. Nem egy olyan helyre szeretném szülni, ahol egy évig van megoldva a lakhatásom.

Abban reménykedem, van közületek itt olyan aki volt ilyen vagy hasonló helyzetben és megoldódott.

Előre is köszi a válaszokat.



#baba #Kilatastalanhelyzet
2021. márc. 15. 20:01
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:

A masik fontos dolog amit kihagytam, hogy az apuka hallani se akar arrol, hogy megtartom. Akkor sem ha azt mondom mondjon le a kotelezettsegeirol. En pedig az a fajta ember vagyok aki a masikat is nezi valamibe, es ugyebar egy eletre megvaltoztatnam ezzel az o eletet is, mert hat meg ha nem is foglalkozna vele, a tudat ott volna benne hogy valahol a vilagban van egy gyereke.

( kulonben o nem tudott rola hogy nekem elvileg nem lehetett volna gyerekem, megszakitassal vedekeztunk (tudom nem biztonsagos modszer viszont mivel ennek nem szabadott volna megtortennie nem gondoltam arra h baj lesz belole de kar is ezt firtatni mert megtortent)

Es ennek ellenere, hogy o azzal volt tisztaban hogy teherbe eshetek megis hibazott egyszer, tehat igazabol hibazott nagyot es az o felelossege is)

2021. márc. 15. 20:07
 2/37 anonim ***** válasza:
87%

Most még is mit vársz de komolyan?

Rajtad mi fog segíteni ha valaki leírja, hogy igen minden szuper és dzsudijól alakult?

Nem bántásnak szánom mielőtt azt hinnéd. Csak reálisan gondolkodom..


0 háttérre, 0 segítségre, egy olyan szülővel akitől rettegsz.. Hova szeretnél egy kisbabát szülni?

Hogyan miből szeretnéd eltartani, pláne covid helyzetben mikor munkát is alig találni, sok munkahely bazárni kényszerűl?


Milyen csodára vársz?

Mihez kezdessz ha édesapád kipenderít? Mész majd másik családtagod nyakára?

Mihez kezdessz majd ha a lakhatásod nem tudod megoldani, a gyereket eltartani? Max gondozásba veszik..


Ne haragudj, de a legkevésbé sem tudlak megérteni.

2021. márc. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

1-es kérdező

De lemerem fogadni, ha az abortuszról érdeklődtem volna, akkor viszont az volna a hú de szemét dolog.

Köszönöm a 0 együttérzésed és a 0 tanácsodat.

Mindezeket amiket leírtál tudom magamtól is, nem vagyok egy buta lány attól mert fiatal vagyok. (21)

Pontosítok inkább az érdekelt, volna hogy volt e itt esetleg valaki ugyanilyen helyzetben, hogy az apuka a végén megbékélt vagy bármi...

nem ilyen jellegű válaszokat szeretnék olvasni amit te írtál nekem, így is elég szar helyzet ez nekem.

Máris szeretem a kisbabát a hasamba, arról nem is beszélve, hogy a különböző egészségügyi problémáim miatt, lehet hogy soha többet nem lehet.

Nem kérem, hogy sajnálj te vagy bárki itt de nem kérek érzéketlen kommentet is mert ezek nélkül is elég kilátástalan ez a helyzet.

2021. márc. 15. 20:29
 4/37 anonim válasza:
91%

Húú hát ezt a helyzetet senkinek sem kívánom. :(

Szerintem itt most nem fogsz okos választ kapni, ezt magadban kell lezongoráznod, hogy fel tudnád-e dolgozni az abortusz lelki hatásait, apáddal biztos nem lehetne megbeszélni, vagy esetleg más rokonnal őszintén beszélni. Sajnos neked kell tudnod, hogy mi számodra a nehezebb, az abortusz tudatával megbirkózni, vagy egyedül felnevelni egy gyereket?

Egyébként az apukának (nem a tiédnek, hanem a magzatod apjának) üzenem, hogy egy utolsó gerinctelen gyökér, és ő jobban megérdemelné ezt a helyzetet mint Te.

2021. márc. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
61%
Ilyen szépen még senki se hazudta itt hogy bacott védekezni. Nekem is rendszertelen a ciklusom de a nődoki azt mondta próbálkozzunk nyugodtam majd meglátjuk mi lesz. 2 hónap után terhes lettem. Szóval ne kamuzz.
2021. márc. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
98%

Soha nem volt abortuszom. Ellenben a szükséges rossznak tartom.

Inkább elvetetnék egy gyermeket, mint a kopasz seggemre 0 háttérrel, 0 segítséggel, egy olyan szűlő nyakára akivel nincs olyan jó viszonyom. Meséld el miből fizeted a gyereknek majd mindenét? Miből fogsz te szintén enni ruházkodni stb? Abból a kemény 12500 ft családiból meg 28500ft gyesből? Dolgozni hogyan szeretnél elmenni ha nem tudod bölcsibe adni? Majd rálöcsölöd addig valakire?

Apuka megmondta nem kér belőletek,később sem fog.

3 gyermekem van, nem vagyok szívtelen, sem empátia nélküli, de sajnálni bocs nem tudlak, max a gyereket ha megtartod. Iszonyat sok nélkülőzésben lesz része.. Egy gyerek nem játék. Hatalmas felelősség egy életen át.

2021. márc. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
87%

Eleve a visszatérő gyulladás miatt nem kockáztatnék óvszer nélkül, nemhogy egyéjszakás esetén. És azt sem tudod, mikor történt? Mert abból azért lehetne következtetni a tethesség korára...

Nem te vagy a legélesebb kés a fiókban, ez tisztán látszik. Ha lenne egy csöpp eszed, elvetetnéd.

2021. márc. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló

A lényeget kiragadtad. Különben elég rossz példát hoztál fel, mivel ahány nő annyi test annyi méh. Egyrészt, nem csak a ciklusom soroltam az okok közé, másrészt nem gondoltam, hogy éppen ebbe fog belekötni valaki tehát ezt a témát nem akartam részletezni.

17 éves koromtól volt egy barátom 3 évig, vele olyan helyzetünk volt az utolsó egy évbe, hogyha becsúszott volna egy baba vállalni tudtuk volna. Az utolsó két évben egyáltalán nem védekeztünk még megszakítással sem, még sem jött a baba!

Ezért is olyan nehéz az a döntés.

2021. márc. 15. 20:43
 9/37 A kérdező kommentje:

7es válaszoló.

Tudom mikor történt, kereken 4 hete.

Köszönöm mindenki jóindulatú válaszát azt hiszem elég ennyi belőletek :) kár volt empátiát vagy bármi megértést várnom, pedig azt gondoltam van itt pár nőtársam aki tud empatikus választ adni de ismét tévedtem és csalódtam az emberiségben!

Akkor itt mindenki szerint abortusz.

2021. márc. 15. 20:46
 10/37 anonim ***** válasza:
88%
Pcos- ir mellett lett a 3 gyerekem.. Ja és tervezetten.
2021. márc. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!