Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a normál FT4 tartomány...

Mi a normál FT4 tartomány terhesen? Nekem a megadott referencia tartomány alatt van picivel. 2 endokrinologus is azt mondta, hogy a terhesség alatt más a ref.tart. ezért ne aggódjak. A TSH-m mérhetetlenül alacsony, ezért most felfüggesztik a hormont.

Figyelt kérdés

2021. márc. 15. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
A mérhetetlenül alacsony tsh semmiképpen nem jó, pm túlműködés, akkor is ha gyógyszerrel érték el, én úgy tudom a magzat is károsodhat, de hallgass az endokrinológusra.
2021. márc. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért állítottak le a gyógyszerről, mert alacsony lett a TSH.
2021. márc. 15. 23:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Az furcsa hogy a t4 tartomány alatt van, a tsh viszont alacsony. Ha tényleg tulmukodes lenne akkor az alacsony tsh mellett a t4 magas lenne, tehát a tartomány felett lenne. A gyógyszerrel a t4et pótoljuk, tehát ha most leallitjak a gyógyszert akkor az alacsony t4-ed még alacsonyabb lesz. Én azt mondom keress egy jó endokrinologust mert terhessegben a t4 sokkal fontosabb mint a tsh.
2021. márc. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Magas az AntiTPO-m, tehát autoimmun alulműködik, amivel 2 éve kezelnek. A terhesség elején emeltük a gyógyszert és emiatt elkezdett túlműködni. A TSH 0,008 lett az FT4 22,8. Elkezdtük csökkenteni, a TSH meg sem mozdult, igaz a FT4 elkezdett csökkeni. Még a 14. héten is jó volt (16,6) az FT4, viszont a 17. héten már csak 10,6. A TSH változatlanul alacsony, pozitív TRAK tehát túlműködik és az uh szerint gyulladásban van. Az orvosok szerint később óvatosan vissza lesz állítva a gyógyszer, de most muszáj pihentetnem a pajzsmirigyem. És hogy az FT4 nincsen rossz tartományban, csak nem a nem terhes (11-22) tartományt kell nézni.

Szóval kontroll alatt vagyok, több orvos által csak engem idegesít, hogy meddig hagyjàk csökkenni az FT4-et? Mi az a bizonyos terhes tartomány?

2021. márc. 16. 00:20
 5/7 anonim ***** válasza:
3 as vagyok megint. Hm hát ez nekem is fura. Nekem is autóimmun és én is terhes vagyok, és az elején nekem is emeltünk. A tsh-m ettől lement 0,4re ami szintén alacsony de a t4 csak 20 úgyhogy a doki azt mondta maradjon így mert a t4 a legfontosabb terhessegben. Nekem mindig azt mondja, hogy 17 vagy afölött jó terhesen a t4. De ezek szerint ahány doki annyi féle. De én azt hittem a második trimeszterben már a gyulladás normalizálodik. Vagy a sok gyógyszer miatt gyulladt be szerintük?
2021. márc. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De ami még eszembe jutott hogy nekem úgy rémlik h a második trimeszterben már a baba magán állítja elő a PM hormonokat szóval a baba már sztem nincs így veszélyben. Neked vannak alulmukodo tüneteid? Ja még mindig a 3as vagyok.
2021. márc. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A 0,4 még teljesen oké, de nekem 0,008 alatti és vannak túlműködéses tüneteim. Nagyon magas pulzus, verejtékezés stb. Ezek mondjuk a terhesség miatt is lehetnek. Remélem tudják mit csinálnak az orvosok. Az első 12 hétben biztos 17 felett volt az FT4, most meg már remelem tud kompenzálni a kis pajzsmirigyével..
2021. márc. 16. 20:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!