Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy bírjátok/bírtátok a 2....

Hogy bírjátok/bírtátok a 2. terhességet pici baba mellett?

Figyelt kérdés
A lányom 1 éves és most vagyok 7 hetes terhes a másodikkal. Folyamatosan hányingerem van és olyan gyengének érzem magam, hogy legszívesebben csak aludnék, feküdnék. Éjszaka ha felébreszt a pici nem tudok vissza aludni, az első terhességemnél csak szülés előtt egy hónappal voltak ilyen gondjam. Ti hogy viselitek a második terhességet? Tudtok elég időt szakítani így a babátokra?
2021. márc. 16. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
5 hónapos volt a nagy, amikor megfogant a 2. Semmi bajom nem volt, annyi változott, hogy nőtt a hasam. 😊
2021. márc. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Ezt hamarabb kellett volna végiggondolni, mivel azt te is tudtad, hogy minden terhesség más.
2021. márc. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Én rosszabbul bírtam testileg. Az elsővel az utolsó hónapig dolgoztam, a kezdeti rosszullétek is elkerültek, végig sportoltam, meg a szülés napján is.

Na, a második gyereknel már az elején jött minden: hányás émelygés és migrén. Nekem is egy éves volt a nagyobb, hát akkor sokszor mesét néztünk mert alig bírtam összeszedni magam. Később meg nagyra nőtt a hasam, mozogni tudtam nehezen, meg aludni mert olyan egy rugdosodos baba volt a második a hasamban :D

Szerencsére azért a nagyobb egy éves kora után leszokott az éjszakai kelesrol, de néha, ha felébredt arra gondoltam hogy fogom újrakezdeni az ejszakazast. :)

De utólag nem is olyan vészes.

2021. márc. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
A lányom 15 hónapos volt, amikor megtudtam, hogy ismét terhes vagyok. Terveztük, de őszintén szólva abban bíztam, hogy kicsit később jön össze (a lányom nehezen jött össze). Pont azért, mert féltem, hogy nehéz lesz. És valóban az lett. Ráadásul még járni sem tudott, csak 18 hónaposan indult el, akkor már nagyobb pocakkal szaladhattam utána. A dackorszakról nem is beszélve. Hamar elfáradtam, talán annyiból könnyebb volt, hogyha napközben aludt a lányom, én is le tudtam pihenni. Az utolsó hónapokban a párom vitte ki sétálni, mert én már alig bírtam menni. Szóval nagyon nehéz volt, jobb lett volna, ha a lányom már óvodás korú. És aztán jött a testvér féltékenység...
2021. márc. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak akiktől nórmalis választ kaptam, ha van még valaki várom! :)
2021. márc. 16. 16:41
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Első terhességem egy álom volt, azt hittem, hogy a második is az lesz. 1 éves volt a nagyobbik, amikor terhes lettem.

Igazából ez is élő terhesség, de sajnos az elején megéreztem a sok emelgetést.

Most a 30.hétben folyamatosan fáradt vagyok, ami nem tudom minek köszönhető.


Erőnlétem már nem olyan jó, de ez köszönhető a kialakult vírus helyzet miatt, most ugye nincs suli, nincs munka...


A testvérféltékenység meg elkerülhetetlen, de remélem túléljük azt is 😄

2021. márc. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, ha jól értettem most 30 hetes terhes vagy. Még arra lennék kíváncsi hogy ez a maszk viselés mennyire nehezíti meg egy kismama életét?
2021. márc. 17. 06:47
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jobban nehezíti, mint másnál. A vége felé talán többször kell megállni, de eddig csak emelkedőn és levegőtlen helyen éreztem, hogy nehezíti.

Ha bejön a meleg, nehezebb lesz.😔

2021. márc. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem pont hogy kevésbé rossz úgy terhesen, hogy otthon vagy gyesen, hiszen sokkal kevesebbet kell hordani a maszkot, mintha dolgozni járnál.
2021. márc. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, ha nem megy sok helyre az ember, akkor nem zavaró ill ha olyan helyen lakott, ahol eddig nem kellett.

Én még dolgozom, a kicsivel meg játszó, séta, miegymás, így sokszor hordok maszkot.

2021. márc. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!