Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 0 pozitív apának és B negatív...

0 pozitív apának és B negatív anyának lehet 0 negatív vércsoportú leány gyermeke?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ezt olvasom: "Az Rh-faktor öröklődésénél a + domináns a - felett, így ha az egyik szülő Rh+, míg a másik Rh-, úgy a baba mindenképpen Rh+ lesz, és csak akkor lehet egy gyermek Rh-, ha Rh- az anya és az apa is." Ez vajon igaz? Mert ha igen, akkor a fenti két szülőnek nem lehet 0 negatív vércsoportú a leány gyermeke.

Kérem, hogy csak olyan válaszoljon, aki ezt biztosan tudja. Köszönöm szépen!



2021. márc. 25. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Rh - vagyok, a férjem Rh +. Két gyerekünk van,az egyik negatív,a masodik pozitiv. En is meglepődtem,de azt mondták ez teljesen természetes,hogy lehet,nincs olya,hogy akkor mindenkepp negativ.
2021. márc. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm szépen a segítségedet! Akkor ezek szerint nem jól írták a cikkben, ahonnan idéztem, pedig biológus nyilatkozott.

Köszönöm, hogy válaszoltál!

2021. márc. 25. 22:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt jól írták, hogy a + domináns a - felett, de az nagyon fontos, hogy mindenki 2 értéket hordoz. Tehát az Rh+ személyek valójában lehetnek Rh+- vagy Rh++ vércsoportúak, csak mivel a + a domináns, az fog érvényesülni. Így előfordul, hogy az Rh+ személy nem csak + értéket örökít, hanem - értéket is.

Ezzel szemben az Rh- személy csak Rh-- lehet, hiszen ha hordozná a + értéket, akkor már Rh+ lenne.

Tehát egy Rh+ és egy Rh- szülőnek abban az esetben lehet Rh- gyereke, ha az Rh+ szülő hordozza a - értéket és továbbörökíti. Azaz a gyerek kap egy - értéket a + szülőtől és egy - értéket a - szülőtől. Így lesz a gyerek Rh--.

2021. márc. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok. Azt kifelejtettem, hogy ugyanígy 2 értékes a betűs vércsoport megnevezés. Valamint ott az A és B vércsoportok dominálnak a 0 felett. Itt az A és a B csoportok viselkednek úgy, mint az Rh+.

Tehát egy B-s személy valójában lehet B0 és BB vércsoportú. A 0-s vércsoportú csak 00 lehet, mert ha hordozná az A-t vagy a B-t, akkor azok dominálnának. Szóval egy B0-s és egy 00-s személy gyerekének 50-50% az esélye arra, hogy B-s vagy 0-s legyen.

2021. márc. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Férjem B+ én AB- vagyok,mindkét gyerekünk AB-, egy fiú és egy lány.😊
2021. márc. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítségét!

Kedves 3! Nagyon hálás vagyok és köszönöm szépen a részletes, precíz válaszodat! Sokat tanultam most tőled.

2021. márc. 25. 23:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Anyám B+, én és az öcsém mindketten B- vércsoportúak lettünk.
2021. márc. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!