Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most vagyok 35 hetes 2 napos....

Most vagyok 35 hetes 2 napos. De a BPD:9,2 a Femur:7, 0 és a súly kb 2750g ezek már a 36+ értékeinek felelnek meg a doki szerint. Utána néztem itt a neten és valóban. Mire végére érek mekkora lesz a babuci?

Figyelt kérdés
2010. aug. 20. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj!Én pont ennyi idős terhes vagyok, az én babám meg kisebb egy héttel.Én is izgultam emiatt, de a doki megnyugtatott.Azt mondta, hogy ebben a korban már nagyon nagyok az egyéni eltérések az öröklött adottságok miatt.Gyakorlatilag nincs 2 egyforma gyerek.Vannak gyerekek, akik 3 kilóval, míg mások 4 kilóval születnek.Az is lehet, hogy el lett számolva valami, és egy héttel hamarabb fogant.Mert a fogamzás napját tényleg csak saccolni lehet, senki nem lát belülre.Kérdezd meg a párod, ő hány kilóval született.Mert a pici születési súlyát leginkább a szülők (főleg az apa) születési súlya határozza meg.Most ezekből az adatokból én 4 kilóra saccolnék.De az is lehet, hogy most fog lelassulni a hízásban, és teljesen átlagosan jön világra.Hidd el, ebben a korban minden normális.
2010. aug. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok hozzá szolni, hogy a fiam BPD-je a 36.heti uh-n 94mm volt, majd 41+6hétre született 4500g-al és 60cm-el. Két hetet túlhordtam, addig meg csak hízott. Neked nem biztos, hogy ilyen nagy babád lesz. A lányomnak 36.hetes uh-n 89 volt a BPD, ő 41+2hétre született, 3400g-al és 57cm-el :)
2010. aug. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem,4d-n a doki 3600g-ra becsülte és 5 nappal hamarab a kiírt időponttól.
2010. aug. 20. 15:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyen terhességi korban már a gép nem tudja megállapítani, mennyi idős lehet a baba. Itt már csak az a lényeg, hogy uh-tól uh-ig rendesen fejlődjön. Ezért szokták a 12. heti uh-n megállapítani a baba korát, mert az még valóságos, addig egyformán fejlődnek. Későbbi adatokból már nem lehet megállapítani a fogantatást, a gép csak egy átlag mérethez viszonyít. Nekem pl. 29+4 hetesen azt mondta a doki, hogy 30+6. És nálam ismert a fogantatás időpontja. Annyi, hogy a lába hosszabb mint egy "átlag" babának, és ettől rögtön átíródik a kora egy héttel nagyobbra.
2010. aug. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi.az a gond,hogy hiába tagadom már kicsit félek,ráadásul türelmetlen is vagyok.
2010. aug. 20. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!