Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit mozog egy 20 hetes...

Mennyit mozog egy 20 hetes magzat?

Figyelt kérdés

Egy nap múlva 20 hetes leszek. Ő az első babócánk.


Általában lefekvés után egy fél órával,-órával érzek egy kis aktív mozgást pár percig, meg reggelente nyugalmi állapotban. Napközben nem rugdos, se nem tolja ki magát. Éjszakánként talán pár naponta ha túk korán vacsoráztam hajnal 3-kor mintha jelezne hogy adhatnék pár falatot neki de ennyit.


Nincs tapasztalat és nagyon félek hogy ez így rendben van-e? Mennyit kellene mozognia vagy mikor fog többet?


2021. ápr. 24. 05:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Semennyit. 24. héttől kell naponta érezni. És erre sincs szabály, minden baba egyéni személyiség, valamelyik többet, valamelyik keveset mozog. Ki kell ismerni, és hosszabb távon azt figyelni, hogy van-e változás.
2021. ápr. 24. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez nagyon baba fuggo. Az en fiam is csak reggel ebredes utan es este mikor lefekudtem akkor kezdett mozogni, kinyomni magat. Napkozben nyugi volt
2021. ápr. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is iszonyú változó.

Fiamat a 20.héten kezdtem el érezni. Volt, hogy egy nap 2-3x, volt hogy 3 napig semmi. Ez még csak az a bubirék érzés volt. Mikor már azt éreztem, hogy rendesen mocorog, az úgy a 24.héttől volt, akkortól lett mindennapos.


Most holnap kezdem a 17.hetet, a 12.től érzem a babát. Kb 2hete mindennapos. Főleg evés után, akkor beindul. Illetve este lefekvés után, ahogy te is írod.


Nekem a védőnő azt mondta, 24.héttől kell minden nap érezni.

2021. ápr. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerdán leszek húszhetes,úgy érzem a babát mint te. Uh után volt egyedül egész nap aktív, szegény gondolom le kellett vezetnie a feszültséget ("mit tettetek velem") :D Nem igazán érzem napközben, inkább csak esténként, lefekvés után, meg néha ha napközben pihengetek. Nem hinném hogy van miért aggódnod.
2021. ápr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is 20 hetes vagyok. Ugyanúgy érzem, mint te.

Este 8fele lesz aktív. Utána reggel 8kor.

Nèha-néha érzek egy-egy moccanást napközben, de pèldául ha sok a meló, akkor nem tudok rá koncentrálni.

Szerdán volt a 20.heti ultrahang, ott is làttam, hogy mocorog, de semmit nem éreztem belöle.

Nekem mellsöfali a lepény, lehet azèrt.

Azt mondta a vèdönö nekem, hogy a 24. héttöl kell minden nap èrezni, meg aktívan. Addig ne is izguljak, ha nem érzem úgy.

2021. ápr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nekem csak holnap kell menni, kíváncsi vagyok én is rá már. Megtudtám mondani a baba nemét?


Köszönöm a válaszokat :)

2021. ápr. 25. 06:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az 5ös válaszoló vagyok.

Megtudták mondani 🤗🤗

Kislány!!

2021. ápr. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4 vagyok, nekem is megmondták, nekem is lány :)
2021. ápr. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!