Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csomagfutárként mennyi ideig...

Csomagfutárként mennyi ideig lehet dolgozni terhesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok, parommal babat szeretnenk, es eszembejutott, hogy vajon ha majd teherbeesek, mennyi ideig fogok tudni dolgozni. Sokszor van hogy nehez csomagokat is viszek, altalaban 100 csomagom van, allandoan ki-be szallok az autobol, setalok, negyedikre lepcsozok fel a cimzetthez stb.

Erdekelne hogyha volt valakinek ilyen vagy hasonlo munkaja az egybol amint megtudta a babat elment tappenzre, vagy dolgozott meg par honapot?

Koszonom elore is ☺️



#GLS #csomagfutar
2021. ápr. 24. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

GLS-hez nőket is felvesznek?!


A nehéz csomagokat hogy oldottad meg eddig?


Szerintem a nőgyógyászoddal kellene erről konzultálnod, nem hiszem, hogy emelhetsz terhesen..

2021. ápr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk női gls futár jár..Sőt kamionsofőr is van nő bőven.
2021. ápr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az sem mindegy, hogy mit szoktál..

Nyilván akinek a kg cukor volt a legnehezebb előtte terhesen se mehet súlyzózni, de aki mondjuk alapból emelt sokat és ahhoz van szokva annak terhesen se feltétlenül akadály ez..

2021. ápr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha hozzá vagy szokva a nehéz sulyok emelesehez akkor baj nem történhet. De inkább kérdezd meg a nőgyógyászt! Amúgy addig dolgozz ameddig jól esik.
2021. ápr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

ennek nézz utána (illetve ajánlom mindenkinek, aki hasonló cipőben jár): "A Munka Törvénykönyve kimondja, hogy a munkavállalót csak olyan munkára lehet alkalmazni, amely egészségi állapotára tekintettel rá hátrányos következményekkel nem jár. A munkáltató a munkavállaló egészségi állapotának változására (várandósságára) tekintettel köteles a munkafeltételeket és a munkaidő-beosztást megfelelően módosítani.


Ha a munkavállaló várandóssága megállapításától gyermeke 1 éves koráig orvosi vélemény alapján a munkakörében nem foglalkoztatható, a munkáltatónak az egészségi állapotának megfelelő munkakört kell felajánlania. A munkavállaló a felajánlott munkakörnek megfelelő alapbérre jogosult, amely a munkaszerződés szerinti alapbérénél kevesebb nem lehet. Ha nincs ilyen munkakör, akkor a munkavállalót a munkavégzés alól fel kell menteni. A felmentés idejére a munkavállalót alapbére illeti meg, kivéve, ha a felajánlott munkakört alapos ok nélkül nem fogadja el."

Forrás: [link] + 2012. I.tv. 60.§ (1)-(2) bekezdés.

2021. ápr. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédom 6 hónaposan hagyta abba a futárkodást. Utána már fáradékony volt nagyon,nem bírta a tempót. Nem a Gls-nél volt. Ha nehéz csomag volt akkor simán szó nélkül segített neki a vevő kivenni a kocsiból.
2021. ápr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem a magyarorszagi GLS-nel vagyok, Nemetorszagban lakunk, igy sajnos ez jogszabaly nem vonatkozik ram. Fel eve vagyok a cegnel (most telt le a probaidom), elotte vendeglatasban dolgoztam. Heti 6 napot dolgozok es napi kb. 10 csomag van ami kb. 10-20 kilos, a legnehezebb 22 volt eddig.. nagy nehezen kirangattam az autobol😅 A tobbi kisebb csomag. Sajnos itt nem olyan segitokeszek az emberek, nem indulnak el fentol a lepcsohazbol, es azt olvastam hogy a terhesseg elejen nem igazan ajanlott a lepcsozes. Azon gondolkodtam hogy majd errol a varosi lakotelepi reszrol esetleg atkerem magam valamelyik faluba ahol csaladi hazak vannak es nem kell annyit lepcsozni.
2021. ápr. 24. 21:48
 8/12 A kérdező kommentje:
Nogyogyaszt mindenkepp megkerdezek majd, csak a ti velemenyetekre is kivancsi voltam☺️
2021. ápr. 24. 21:50
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért nézz utána az ottani munkajogi törvényeknek is, mert minden bizonnyal ott is védik a terhes nőket. Lehet, hogy még jobban is...
2021. ápr. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
#9 Nyugaton a terhesség nem betegségként van kezelve mint itt, abszolút alig veszik figyelembe, még vizsgálatok is alig vannak.
2021. ápr. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!