Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor van a terhesség félideje?

Mikor van a terhesség félideje?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés. Ma kezdtem a 19.hetet, (méret szerint 19+3)

Van a telefonomon egy app, ami követi a terhességet. Mennyi telt le, mennyi van vissza, a héten mi törtenik, baba meretei... szóval a szokasos app. Annyiban másabb, hogy minden napra ír egy tippet, megjegyzést, valamit.

A mai naphoz, illetve ehhez a hethez azt írja, a terhesség feléhez értem.


De en ezt nem értem 🤣

A terhesség 40 hétből áll. Annak a fele testverek közt is 20

..


Szóval én úgy gondolom, 1 hét mulva tartunk a felénél



Oké, nem egy egetverő probléma, csak nekem ez a megjegyzés fura.


2021. máj. 9. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
A terhességet az utolsó vérzéstől számítják, de a megtermékenyülés nem akkor történik, hanem - elvileg - két héttel azután. Így a terhesség valójában 38 hetes. Hogy az appod hogyan számol, nem tudom.
2021. máj. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1!

Mensitől számolja. Szóval ez alapján 40hét.

2021. máj. 9. 10:01
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
40 hét egy terhesség. Az utolsó menstruáció első napjától számolják.
2021. máj. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

20.hét a fele.


Használtam én is appot, ott is és a dokinál is más volt a kiírt időpont...nálam végül az appnak lett igaza.

2021. máj. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A kiírt nap az ugyan az a dokinál is és az appba is. (Mondjuk a doki is mensi szerint írt ki, meret szerint 3 nappal nagyobb a babám).

Csak ez a 19.hét a fele, az ami fura az app szerint.

2021. máj. 9. 10:26
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
Preghello? :) Én 19+2-nál járok, nekem is félidőt ír. De az összefoglalónál nekem úgy írja, hogy várandóssági hét 20 és alatta kicsivel, hogy 19 hete és két napja vagy várandós.
2021. máj. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

9 hónap.

Nekem a varandóssagi hétre is 19et ír :D

Felül 19+0 ma, alul meg hogy 19.hét, és ezt fogja egész héten írni.

2021. máj. 9. 10:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!