Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor érdemes először ultrahan...

Mikor érdemes először ultrahangra menni?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, 5-10 hét között, de sok olyat hallani, hogy még 7 hetesen korai volt, mert nem volt szívhang csak később. Igazából én 3 napja teszteltem pozitívat, de nem gondoltam, hogy már rögtön megyek is. A 10. hét viszont nem késő már? Bár hallottam már olyat is, hogy 12.hét után ment csak valaki.
2021. máj. 17. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
6-7. héttől mennék, ha nincs panasz. Én biztos nem bírnám ki a 10. hétig sem, 12. héten meg már genetikai van, az szerintem késő :)
2021. máj. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam 6+1-nél még nem volt szívhang, két héttel későbbre hívott vissza az orvos. Ha mégegyszer erhes leszek, szerintem 7 hetesen megyek majd először.

Az első trimeszterben labor is van (persze mad mindjárt jönnek, akik leírják, hogy ők nem voltak), szóval már csak emiatt se érdemes az utolsó pillanatra hagyni. Plusz még védőnőhöz menni, háziorvos, fogászat (bár ezeket is sokan kiahagyják).

2021. máj. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor 7.hét körül megyek majd:)

Fogászat? Oda miért kell menni?

2021. máj. 17. 13:29
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én felhívtam az orvost, hogy mikor mehetek, X napja késik. 6+3-ra adott időpontot (jövő héten megyek).
2021. máj. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

3:

Góckutatást kell végezni, mert egy esetleges kezeletlen rossz fog koraszülést eredményezhet. Kismamákat egyébként ingyen ellátnak minden fogászaton, pont emiatt :)

2021. máj. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 8.hétre kaptam időpontot eredetileg, vérzés miatt 6hetesen néztek meg, majd 7 hetesen már volt szívműködés, akkor kaptam meg a papírokat a kiskönyvhöz. Emiatt nem érdemes előbb, ha nincs gond :)


Fogászaton megnézik van e kezelendő gond, minél előbb jobb letudni, mert gondot okozhat és nézek mennyire termelődik a fogkő a 3 szakaszban.

2021. máj. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

10.héten nem vagy elkésve, de akkor már sűrű lesz a program azért (terhesgondozó,vérvételek,fogászat,védőnő, háziorvos) és védőnőhöz ha későn mész akkor automatikusan veszélyeztetett leszel.

A genetikai vizsgálatra ha magába akarod pl G1, Istenhegyi stb már 7-8.héten érdemes időpontot kérni, mert 3-4 hétre tudnak legkorábban adni és ha nem jó esetleg, lehessen módosítani.

Ha 10.héten tudod meg a crl méretet lehet már nem tudnak a 13.hét végéig időpontot adni.

2021. máj. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Sokat segítettetek, újak ezek az infók számomra:)
2021. máj. 17. 14:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Én 6+2 hetesen mentem, már volt szívhang, mondjuk én napra pontosan tudtam, hogy mikor volt az ovuláció.
2021. máj. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia,én 6+4 naposan voltam hétfőn meg nem volt szívhang. 3 hét múlva kell vissza mennem a dokihoz.
2021. máj. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!