Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam a babát vagy ne...

Megtartsam a babát vagy ne tartsam meg?

Figyelt kérdés

Nem ez a konkrét kérdés igazából, de volt már valaki olyan helyzetben hogy becsúszott a baba (21 évesen), és a szülők, apuka is mellette volt hogy maradjon, de az anyuka azaz én azt

Érzem hogy én ezt meg nem szeretném... meg nem állok készen rá, dolgozom, felek hogy kirugnak, elitelnek máshogy hogy 21 évesen gyermemem lesz, hogy szar anya leszek, férjem megun egyedül maradok .... rengeteg rossz dolog jár a fejemben :(



2021. máj. 18. 12:05
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
34%
Ha én lennék a baba akkor azt kérném tőled hogy ne tarts meg, de nem tudok más helyében nyilatkozni....
2021. máj. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
79%

21 évesen szültem a lányom, másfél éve voltunk együtt. Ma már 8 éves nagylány, mi pedig idén ünnepeljük a 9 házassági évfordulónk. Azóta van egy 2 éves öccse, és úton a legkisebb tesó. Közben megvettük álmaink házát.

Én készen álltam, úgy is álltam hozzá.

De ha te úgy érzed, hogy nem akarod, akkor már eleve rosszul indul.

Nincs garancia hogy jól alakul minden, és arra se hogy nem. De ez igy lesz 5-10-20 év múlva is.

2021. máj. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
91%

ÉN megszülném, csak 2 évvel vagyok idősebb nálad, de már 2éve is természetesen megszültem volna mert én erre vágyok is. Félelmeim nekem is vannak amúgy, ez normális.


A kérdés az, hogy csak ezek miatt nem akarod, vagy még élni akarsz stb?


Egyébként mások véleményével nemsokra méssz, van aki született anyatípus, van, aki hallani sem akar róla.


Mérlegelj, esetleg egy pszichológus többet tud segíteni nálunk hogy mégis mi van benned.

2021. máj. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
63%
Én véleményem szerint nem kellene most megtartanod ha ilyen kétségeid vannak. 21 évesen van még időd belevágni a dologba, nem mindenki érett az anyaságra ilyen korban. Ennyi idősen én úgy voltam vele, hogy nem bánom ha becsúszik, sőt... De most 30 évesen már úgy gondolom jobb, hogy nem vállaltunk gyereket akkor.
2021. máj. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
46%
gyermeket csak akkor kell szülni ha az az életed legnagyobb célja. Ha félsz ,vagy bármi kétely van akkor nem, mert rosszabb lesz neki is neked is.
2021. máj. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
67%
ha ugy erzed nem lennel jo anya es nem akarsz gyereket, ne tartsd meg, mert mindkettotok eletet tonkretenned vele
2021. máj. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad rábeszélni se a babára, se az abortuszra. Ez a te döntésed kell hogy legyen, mert elsősorban te leszel az, akinek együtt kell élnie a döntéssel, akármi is legyen az.
2021. máj. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 cixa válasza:
100%
23 éves vagyok 4éve vagyunk együtt a párommal és 1éve házasok . Terveztük a babát de amikor megláttam a pozitiv tesztet én is megilyedtem de ki az aki nem szerintem mindenkibe felmerül ez a kérdés hogy jó anya lesz-e vagy hogy a párja vele marad-e . De ez a ti és a te döntésed . Senkinek semmi köze hozzá , hogy 21 évesen estél teherbe . Ha valaki 40 évesen esik teherbe azt is elitélik . Senki nem tudja előre milyen anya lesz .
2021. máj. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok.

Márciusban hazasodtunk össze a ferjemmel, és mindig is arról aradoztunk 16-7 éves korunk óta, hogy szeretnénk majd egy gyönyörű babocat, közös családot. Én imádom a kicsiket, és mindig is célom volt fiatal anyukának lenni, de most hogy pozitívat teszteltem annyi sok szemet hülyeség jár a fejemben... de mikor egyedül vagyok, azon gondolkozom hogy jó-e neki odabent, simizem a pocimat, el is érzékenyulok.. viszont annyira rajtam van a para, hogy “de mi van ha...nem leszek jó anya, megromlik a kapcsolatunk stb..”... Most jelenleg a férjem szuleinel lakunk, van saját házunk, de epp hatalmas felújítás alatt van, minden új lesz benne stb, baba erkezeseig pont elkészülne. Felek hogy a főnökömnek is hogy mondjam el, hosszú távra tervezett velem és meg csak 9 hónapja dolgozom itt.. 6 hónapig volt a próbaidőm.. nem tudom mikor hogy mondhatnám el. Szívem szerint maradna a Babus csak annyira felek mindentől, viszont egyre inkább azt érzem hogy nem véletlen jött, rengeteg egybeesés volt vele kapcsolatban. Pénzünk lenne felnevelni sőt ha engem nem rugnanak ki a baba miatt nagyon is szepen bírnank nevelni, férjemnek is jó munkája van

2021. máj. 18. 13:19
 10/30 anonim ***** válasza:
64%
Nem rúghatnak ki amúgy, terhesen védett vagy. A gyerek 2 éves koráig.
2021. máj. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!