Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gondot jelent, ha nálam nincs...

Gondot jelent, ha nálam nincs keményedés, jósló fájás, és egáltalán semmi szülés közeledtét jelző dolog?

Figyelt kérdés
36 hetes vagyok.Az orvosom írt ki magnézium -citricit, napi 3*1-et, és még mindig szednem kell.Nem tudom, ennek van -e köze ahhoz, hogy nem keményedik a hasam.Talán kétszer ha előfordult, akkor is csak éjszaka.A jósló fájás nem tudom, milyen.Nekem nem fáj sehol, semmim.Ez gáz?Csak mert annyi helyen olvasom, és nekem az tűnik normálisnak, ha ennyi idős terhesen már jelentkeznek ezek.
2010. aug. 24. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem nem gond. Nekem sem volt egy jóslófájásom sem, semmi. Mondjuk nekem nem is tudták beindítani a szülést, egy fájást nem tudtak csinálni. Császáros lettem végül. Második gyereknél meg sem próbálták.

Ennek ellenére olvastam már olyat, hogy előjel nélkül elfolyt magzatvíz és onnan már csak az igazi fájások jöttek.

2010. aug. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az nem gond, hogy nincsenek joslofajasaid. Nekem egeszen addig nem volt, mig el nem kezdtem vajudni 2 nappal a kiirt idopont utan. Addig semmi nem volt.

Azt viszont nem nagyon ertem, miert szedsz magneziumot, azaz a doki miert adja meg mindig. En ugy tudom, hogy csak a 36. hetig szabad szedni, mert fajasgyengeseget okozhat. Raadasul a 3x1 nem kis adag. Ha nem kemenyedsz, miert adta? De visszaterve: ne aggodj, nem torvenyszeru a joslofajas, kemenyedes, stb.

2010. aug. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért írta ki, mert 35 hetesen volt egy pici vérzésem ( mélyen fekvő a lepényem), és kórházba is kerültem emiatt.Szerintem csak óvatosságból írta ki, viszont én se értem, hogy miért kell ennyit szednem.És kb a szülés napjáig írta fel.Lehet, hogy ő már tudja, hogy császározni fog?Nem tudom!Köszi Nektek!
2010. aug. 24. 17:46
 4/11 anonim ***** válasza:
nekem sem volt semmi tünetem.még a szülés napján is délu tán 5-kor rántott husit sütöttem.az esti nst 7kor már mutatott fájásokat kiderült hogy két ujjnyira nyitva vagyok:)
2010. aug. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt semmi. A szülés napján volt derék fájás és hasmenés. Na meg borzasztóan fáradtnak éreztem magam!

Minden jót!

2010. aug. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt keményedésem, se jóslóm, a hasam sem szállt le, végig zárt volt a méhszájam, mégis pikkpakk megszültem természetesen és időre.
2010. aug. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ugyanez a gondom, azzal a különbséggel, hogy 39+3 hetes vagyok. Úgy érzem, sosem jön el az én időm. :)
2010. aug. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem a szinte egyetlen előjele a nyákdugó távozása volt. Ráadásul a 35. héten kezdett elmenni. Bementem a kórházba hogy megnézzenek (amúgy a 7. hét óta semmi hüvelyi vizsgálatom nem volt, csak uh!). Azt mondta ott egy szülésznő, miután megleste a tisztasági betétem (amin akkor épp semmi sem volt), hogy nincs itt semmi, menjek csak haza. Akkor éjjel 1-kor elkezdett elmenni a vizem, rá másfél órával meglett a kisfiam. Talán egy pici derékfájásom volt még, de elég gyengén.

Ha szeded a magnéziumot, akkor ne is nagyon várd a keményedést. Mondjuk az furi, hogy egész végig szedned kell.

De amúgy meg nem mindenkinek vannak jóslók, meg nem mindenki van oda az utolsó hetekben. :)

2010. aug. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A magnéziumot visszatartás miatt adják.Nekem is kellett szednem a terhesség elejétől szinte,mert állandóan keményedett a hasam és erős görcseim voltak.viszont a 36-ik hét után fokozatosan csökkenteni kell az adagot,mert a magnézium késlelteti a szülést.én először pár napig csak kettőt szedtem,majd egyet,végül felet.kb a 38-ik hétre el is hagytam.39+5-re szültem meg a kisfiam.
2010. aug. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A josló fájáskor megkeményedik a hasad kb 20 másodpercre.
2010. aug. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!