Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy bajba vagyok. Volt egy...

Nagy bajba vagyok. Volt egy estém és lefeludtem egy sráccal...most terhes vagyok. Probaltam rakeresni fbn de nem az igazi nevét mondta mert egyik se az Mennyibe kerul egy abortusz? Biztonságos? Vagy szuljem meg es adjam oda valakinek?

Figyelt kérdés
2021. jún. 9. 02:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy, tudsz segítséget kérni egy iamerosodtol?
2021. jún. 9. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
17 senkitől semmit nem tudok,azt meg nem akarom hogy a szuleim megtudják
2021. jún. 9. 02:25
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

[link]


Abortuszhoz szülői beleegyezés kell és fizetős. De változott a törvény.

Nőgyógyászhoz menj el és biztos tájekoztat a lehetőségeidről.


Anyukádban sem bízhatsz? Sok szülő dühöng egyet aztán segít

2021. jún. 9. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem bajban vagy, hanem patthelyzetben. A szüleidet nem tudod megkerülni, de nem ez a fő gond. Nem olyan elvetetni egy gyereket.

Nem technikailag, hanem lelkileg. Kevesen tudnak túllépni rajta.

Most azt gondolod, nem tudod ki az apja, nem tudsz mit kezdeni a babával, nem is akarod megszülni, felnevelni. Anyagilag is csőd.

De rengetegen utólag megbánják, és egész életükre ki fog hatni, hogy volt egy baba a testéből, amit eldobott. Persze olyan is van, akinek nem több, mint egy foghúzás.

Kockázata is van, mint minden beavatkozásnak. Ha szerencséd van, semmi. Ha nincs szerencséd, akkor csak soha többé nem lehet gyereked. Ha nagyon peches vagy, akkor sokkal súlyosabb baj is lehet. Ritka, de benne van a pakliban.

Hasonló az „odaadás” is.

A törvény lehetőséget biztosít arra, hogy a szülő lemondjon a gyermekéről. Otthon szülés esetére ott vannak a kitett inkubátorok. Név nélkül be lehet rakni a csecsemőt. De a szülészeten is van lehetőség arra, hogy lemondj róla.

Visszalépési lehetőség azt hiszem nincs. Ebben nem vagyok biztos. Lehet, meggondolhatja az anya magát.

De itt is az van, hogy sokan utólag megbánják. Talán még nehezebb is, mert nem benne volt a baba, hanem már a kezében tarthatta.

Fontos, hogy ne keseredj el! Még nagyok sok boldogság vár rád, csak ne kerüld ki őket. Ami nem azt jelenti, hogy folytasd a könnyelmű életet!

Ez megtörtént, visszafordítani nem lehet.

Hacsak nem kifejezetten ellenséges e viszonyod a szüleiddel, akkor mindenképpen kérj tőlük segítséget.

Remélem, nem marhaságot tanácsolnak.

2021. jún. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Felejtsd el ezt a hülyeséget hogy jajj a szüleim nehogy megtudják. Most neked segítség kell, nem a hülye büntetéstől kell fosnod, egy élet a tét! Fogd szépen anyukádat kézen és menjetek az orvoshoz most!
2021. jún. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

17 évesen nem tudod kikerülni a szüleidet.

Az abortuszhoz kell a beleegyezésük, ha pedig megszülöd, az fel fog tűnni nekik, hogy terhes vagy..

2021. jún. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
Egy abortusz kb.40 000 Ft. Ma már fizikailag sokkal kisebb kockázattal jár, mint a régebbi korokban, de azért ritkán előfordulhatnak negatív következmények. Hosszú távon növelheti a mellrák kockázatát. Lelki, pszichés problémák is felléphetnek utána. Az örökbeadás egy nehéz döntés, de jó megoldás lehet. Vannak szervezetek, amelyek tudnak ebben segíteni (a lelki feldolgozásában is).
2021. jún. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 1Léna ***** válasza:
70%

Tényleg zűrös helyzet.

Már biztosan állapotos vagy? Tesztelted?

Ha nem akkor nőgyógyászati vizsgálat kell.

Ha igen. Ne titkold el a szüleid előtt, mert ők is voltak tinédzserek. Ismerik a nemi vágyakat. Azon kívül a te gyermeked az ő unokájuk.

Készülj fel a heves érzelmi reakciókra, de jobb lesz ha tőled tudják meg.

Minden ember hibázik. A hibáinkból tanulunk. Ez most egy nagyon komoly lecke. Most egyszerre kell döntened két élet felett. A saját életed és a babácskád élete felett.

Nagyon jó, hogy tudsz erről az örökbeadási lehetőségről, mert így élhet a babád, és örömöt okozhat egy olyan házaspárnak akiknek nem lehet saját gyermekük.

2021. jún. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Beszéltem anyuékkal és azt mondták ,hogy akárhogy döntök megszülöm-e vagy sem ,támogatnak. Arra az elhatározásra jutottam ,hogy megszülöm...nincs szivem abortuszra menni...mégis csak egy életről van szó,nem akarok gyilkos lenni. Utánna valószínű hogy örökbeadom

Anyum azt mondta hogy neki is lett volna egy gyereke csak túl fiatalok voltak apuval és ugy döntöttek nem tartják meg. Utánna nagyon nehezen akartam összejönni...

2021. jún. 13. 20:37
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

Na, jól van. Most már csak így szépen, okosan.

Utána vagy közben.

2021. jún. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!