Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hörcsögtől lehet kapni toxopla...

Lyoni kérdése:

Hörcsögtől lehet kapni toxoplasma fertőzést?

Figyelt kérdés
2021. jún. 16. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de hamarabb kapsz egy mosatlan almától.
2021. jún. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A toxoplasmosis kórokozója világszerte igen elterjedt, fejlődése szempontjából végső gazdájaként a házimacskát és egyéb macskaféléket tartjuk számon. Egyéb emlősök, madarak és az ember a parazita köztigazdái. A végső gazda bélcsatornájában fejlődnek ki a köztigazdákat fertőzni képes alakok, az úgynevezett oociszták, melyeket a hordozó állat a székletével ürít környezetébe. A köztigazda - így az ember is - rendszerint akkor fertőződik, ha a kórokozóval szennyezett ételt vagy italt fogyaszt. Tehát nem. :)
2021. jún. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek :)
2021. jún. 16. 13:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtatásul nem olyan könnyű elkapni. Nekem vannak macskáim, meg gyerekkorom óta is vannak, az almot és én takarítom. Biztos voltam benne, hogy már rég átestem rajta, de nem... :D
2021. jún. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi gond. A Hörcsögmentés (Együtt a Kisállatokért Alapítvány) egyik önkéntese vagyok. Nem kell félned ilyesmitől. :) Sok hasznos infót találsz a horcsog.info oldalon.
2021. jún. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én gyermekkorom óta elég szorgalmasan ettem a mosatlan zöldséget-gyümölcsöt vidéki nagyszülők kertjéből, együtt aludtam a fejemen a kertbe járós macskákkal, és kezet mosni is sumákoltam néha, hiába szóltak rám. Teljesen abban a hitben voltam, hogy már tuti átestem rajta, és kiderült, hogy nem.


Szóval egy hörcsög miatt nem izgulnék annyira.

2021. jún. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2021. jún. 16. 21:38
 8/8 A kérdező kommentje:
És az számít hogy melyik trimeszterben kapja el valaki? Vagy ha gyógyszert adnak rá például akkor oké?
2021. jún. 30. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!