Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van-e köztetek olyan személy,...

Van-e köztetek olyan személy, aki covid oltás után fogant gyermekét elveszítette?

Figyelt kérdés

Mrns oltás után fogant pár napon belül. Az oltást nem én adattam be.

Elvileg nincs hatással és várni sem kell,de gyanítom hogy hatással volt rá, hogy elment:(


32/L



2021. jún. 19. 11:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Gyanitod... Es ha lenne itt ilyen, tutira is vennéd minden alap nélkül...
2021. jún. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Miért gyanítod? Nagyon sok baba elment a covid előtt is, meg utána is oltás nélkül is. Én 18 hetesen kaptam meg, és azóta sincs semmi bajunk.
2021. jún. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Nekem még nem ment el a baba, kb 2 hétre oltás után fogant.
2021. jún. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Az oltás egy kicsit lefoglalja az immunrendszered, tulajdonképpen segítheti egy picit, hogy megfoganj (ha pont beteg vagy, az is segítheti, mert a baba beágyazódását valamelyest akadályozza az immunrendszer).


Viszont a korai terhességek sajnos elég nagy arányban sikertelenül végződnek. Itt le tudod kérdezni a számokat (értelemszerűen ha sikertelenség arányára vagy kíváncsi, akkor 100-ból le kell vonnod, amit megad): [link]


Hogy az oltásnak van-e rá hatása, azt úgy lehetne megállapítani, ha összevetnék az oltottak és az oltatlanok spontán vetélési arányát. Nem ismerek ilyen statisztikát, de valószínűnek tartom, hogy valaki már elkészítette. És azt is valószínűnek tartom, hogy nem nőtt a vetélések aránya, különben garantáltan bekerült volna az eredmény a hírekbe.


Sajnálom hogy elment a babád, és érthető, hogy keresed az okot - de ettől még nem mutat előre, ha téves feltételezéseket teszel.

2021. jún. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Figyi, szerintem ha az oltást nem te kaptad, akkor az nincs kihatással a magzatodra, ha mrns, ha nem.. .
2021. jún. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
32 éves LÁNY létedre már tudhatnád, hogy vírus és oltás nélkül is vannak szomorúan végződő terhességek. Gyaníthatnád azt is, hogy beleillik a statisztikába és kevés volt az anyuka progeszteronja, miért nem erre gyanakszol?
2021. jún. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Akkor ki adatta be és hogy ment el tőle a te babád?🤷🏼
2021. jún. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
van ilyen
2021. jún. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azt nem írta, hogy az ő babájáról van szó. Szerintem valaki másnak az esete kapcsán érdekli őt a téma.
2021. jún. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Átlagos vetélési kockázat


3-4. terhességi hét


A beágyazódás időszaka kb. egy héttel az ovulációt követően kezdődik. Az utolsó menstruációtól számolt 4. héten már a terhességi teszt pozitív is lehet. A terhességek 50-75 %-a szakad meg, mielőtt egy nő a terhességi tesztet elvégezhetné, és csak ritkán sejtik a tünetekből, hogy terhesek lehettek.


5. terhességi hét


Egy 2013-as tanulmány szerint a vetélés esélye ebben a terhességi korban igen változó lehet, átlagosan 21,3 %.


6-7. terhességi hét


A fent említett tanulmány szerint a 6. terhességi hét után mindössze 5 %-ban következik be vetélés. Általában 6 hetes terhesen már látható a szívműködés is az embriónál.


8-13. terhességi hét


Az első trimeszter második felében a vetélések száma tovább csökken, 2-4 %-ban következik be.



Ezek az átlagos vetélési kockázatok. A jelenlegi kutatási eredmények alapján az oltott kismamák csoportjaban nem volt

Több vetélés, vagy fejlődési rendellenesség, mint a nem oltottak csoportjaban. Az eddigi információk alapján nincs összefüggés.

2021. júl. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!