Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mit tegyek?

Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elmondtam a közvetlen felettesemnek hogy terhes vagyok, a közvetlen feletteseim nem is ismerem, viszont a közvetlen felettesem nagyon kiakadt és azt mondta ezt megfogom meg bánni, mert olyat tesz ami nem lesz jó hatással az anyagi helyzetunkre.

2021. jún. 28. 10:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%
szerintem kezdj el rettegni
2021. jún. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Írásban is értesítsd az illetékest a biztonság kedvéért. Nem rúghatnak ki, csak közös megegyezéssel. Semmit ne írj alá.
2021. jún. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne írj alá, akármivel fenyegetnek, és készülj fel rá, hogy hazudni fognak, és érzelmileg megpróbálnak majd zsarolni. Konzultálj ügyvéddel.
2021. jún. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem rúghat ki ha határozatlan idejű szerződésed van.

Ha éves szerződésed van akkor reméljül, hogy a szülés időpontjáig tart a határideje.

2021. jún. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Írásban is adnám, majd ha kekeckedik feljelenteném a munkaügyi bíróságon.
2021. jún. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Írásban is add le e-mailen is es vond be a HR-t is!
2021. jún. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

4-es vagyok.

Nekem iszonyú undorító munkahelyem volt. Folyamatos túlóra, fenyegetőzések.

Mindenkinek csak egy éves szerződése volt.

Amikor valamiért kértem a határozatlant és megkaptam akkor azt elfelejtették visszavonni. Amikor terhes lettem már nem csinálhatott semmit. De sok kismama járt úgy, hogy nem hosszabított neki. Volt akinek 2 hónap kellett volna csak. Nálunk a HR-es is egy szemét liba volt.

Várd meg, hogy mit mond a nagyfőnök. Ha kekeckedik veled a közvetlen felettesed én jelezném neki azonnal.

2021. jún. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Határozatlan szerződésem van
2021. jún. 28. 11:28
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor írásban is jelentsd be a terhesseget.
2021. jún. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Írásban jelentsd be a terhességet.

Ha rám hallgatsz, tértivevényes levélben, és megtartasz magadnak egy másolatot.

Pluszba még e-mailben is, annak is van nyoma.

Nem lesz semmi baj, ha ezeket megteszed nem tud veled mjt csinálni, védett vagy. Nyugodj meg, hadd fenyegetőzzön. Mosolyogj szépen, ne írj alá semmit, akkor sem ha meg akarnak ijeszteni (lehet h át akarnak helyezni egy rosszul fizető pozícióba vagy le akarják csökkenteni a fiezésed).

A törvény téged véd, ha bármi törvénytelennel próbálkoznak, akkor bíróságra viheted az ügyet és te fogsz nyerni.

2021. jún. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!