Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet baja a babának, ha nem...

Lehet baja a babának, ha nem szedtem több vasat, mint ami a terhessvitaminban van, egyáltalán mennyi vasat szedjek?

Figyelt kérdés

Egyik orvos sem mondta, hogy szedjek külön vasat, meg hogy 30 mg kell a terhes nőknek, azt sem ajánlották, hogy szedjem még a terhesvitamin mellé, ami csak 15mg vasat tartalmaz. Nem rég olvastam így 20 hetesen, hogy idegrendszeri fejletlensége lehet, ha különösen az első trimeszterben nem szedtem annyi vasat. Ez nagyon megrémisztett és mérges is vagyok. Nem magánba járok, de gondoltam baj nem lehet, vizsgálatokra megkaptam a beutalót, meg volt vérvizsgálat.


Most vettem Maltofer 100mg tablettát, de 100 mg meg nem lesz sok egy napra?


2021. jún. 28. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a vérvétel szerint nem vagy vérszegény semmi baja nem lesz a gyereknek, mert tőled megkapja azt a mennyiségű vasat amire szüksége van.

Nálam a második trimeszteri vérvételnél derült ki hogy nagyon enyhe vérszegénységem lett, azóta szedem csak a vasat.

Szerintem magadtól csak úgy ne állj neki...

2021. jún. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én a 3.trimesztertol szedem. Maltofer/folt
2021. jún. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Egyik gyerekkel sem szedtem vasat, tökéletes volt az összes laborom. 😊 Ne gyárts problémát ott, ahol nincs.
2021. jún. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Vérszegény vagyok alapjáraton, a vérképem is kimutatja mindig hogy kevesebb a vasam.
2021. jún. 28. 16:50
 5/12 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben érdemes szedned plusszban vasat, de a baba miatt ne aggódj, nem lesz baja. Ismerek olyat akinek infúzióval kellett pótolni a vasat annyira vérszegény volt terhesen, a gyerek azóta felnőtt, semmi baja :)
2021. jún. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is vérszegény lettem terhesség alatt annyira hogy szülés előtt 3 héttel infúzión vénásan kellett pótolni a vasat. Plusz napi 2x maltofer. 41 hétre született egy egészséges babám, aki nagyon szépen fejlődik.:)
2021. jún. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó két válaszoló! Mikor és hogyan derült ki, hogy vashiányosok vagytok?
2021. jún. 28. 17:20
 8/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Második trimeszteri laboron már nagyon kevés volt a hemoglobin, ott kaptam a maltofert hogy szedjem, de a harmadik trimeszteri vértelen is szörnyen rossz volt az érték így azonnal szükség volt vénás pótlásra mert már 38 hetes voltam. Egész terhesség alatt szörnyű fáradtság gyötört engem, egész nap aludni bírtam volna. Most vagyok szülés után 7 héttel, már egy fokkal jobb a laborom de még mindig szednem kell a vasat.
2021. jún. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Olvasol valami baromságot és szétstresszeled magad? Holnap majd azt olvasod a cink a fontos, akkor azon fogsz parázni? Nekem komoly vashiányom volt terhesen, tabletta nem szivodott fel mégis csak a szülés után kaptam vénás pótlást, mert nem a babának fontos, hanem az anyának.
2021. jún. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

például ezt találtam:


"Kutatások szerint a méhlepény és a magzat alacsony oxigénellátottsága mellett vashiányos vérszegénység esetén ugyanis megnő az oxidatív stressz, amit az antioxidánsok nem képesek megfelelően közömbösíteni."

A kialakult anémia kezelés nélkül a magzati növekedés elmaradásához vezethet, a koraszülés kockázatát megnövelheti.

2021. jún. 28. 21:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!