Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » AIDS tesztet miért nem csináln...

AIDS tesztet miért nem csinálnak terheseknél?

Figyelt kérdés
Mindenféle vérvizsgálat van, akkor ezt miért nem végzik el? Hiszen ma már egy átlag nő életében is sok férfi megfordul és nem mindig védekeznek...
2010. aug. 26. 18:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
48%
De elvégzik.
2010. aug. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
73%
Mert a várandóssághoz/szüléshez szükséges ALAP vizsgálatokat végzik csak el. Az AIDS nem tartozik ezek közé.
2010. aug. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
42%
Mi az, hogy nem tartozik hozzá? Azért enyhénszólva k.ibaszottul fontos dolog, hogy tudja egy ember, hgoy HIV+-e :-O Vagy csak én gondolom így? :-O
2010. aug. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

*Főleg akkor, ha terhes...


utolsó

2010. aug. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Gondolom, hogy lehet kérni az orvost, hogy kérje.

De azt hiszem pl. az én esetemben teljesen felesleges erre költeni a pénzt...:)

És talán nem én vagyok az egyetlen.

2010. aug. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
64%

Hát én ilyet még nem hallottam.Negyedik babámat várom,és mindíg csináltak aids tesztet!(a leleteimen így van feltüntetve:HIV neg.)

A legelső vérvételkor már nézték,tehát amikor 7 hetes voltam.De ugyan ekkor nézték a hepatitist is.


35 hetes km.

2010. aug. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%
Nem végzik el! Azért nem, mert csak a Magyarországon bizonyos fokú (nem tudok százalékot mondani) elterjedtségű betegségeket szűrik, mint pl. a hepatitis. Az AIDS itthon nem népbetegség, és nincs olyan szinten elterjedve, hogy szűrni kéne automatikusan.
2010. aug. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

A 35 hetes kismama vagyok.

Akkor nekem hogyhogy ez tök egyértelmű volt?

Első két gyermekemmel Budapesten jártam terhesgondozásra,harmadikkal Esztergomban.

Pozitív teszt,irány a doki,terhesség megállapítása,és teljes vérkép.Külön kis papírokon HIV,Hepatitis vizsgálat kérő.Vizelet stb,stb.

De akiket ismerek kismamákat,anyukákat,mindegyiknek automatikusan csinálták.

2010. aug. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem nézik meg, mert mi őssejtet rakattunk el, és ahhoz viszont kellett, de a vért külön le is vették. Az alap terhességi vizsgálatok között ez nem szerepel. Így az őssejthez a HepaB-t nem is vették le, mert annak az eredménye megvolt. Egyébként nem annyira olcsó mulatság megnézetni. 3 éve volt olyan 15.000 forint körül. Most nem tudom. Egyébként valóban azért nem szűrik, mert nem népbetegség Magyarországon. Egyébként ennyi erővel kellene drogot is nézni a kismamák vérében - hiszen az elszaporodottabb. Amennyiben valaki nem biztos abban, hogy fertőzött-e vagy sem, az magától is megcsináltathatja. Ugyanúgy, mint ahogy vérképet sem kizárólag akkor csináltat az ember, ha terhes.
2010. aug. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Tuti nem nézik alapból--2 gyerekem van már, akkor sem. Most várom a 3.-at, pár napja hoztam el az eredményt-azon sincs :)
2010. aug. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!