Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi toxémiád hogyan...

Terhességi toxémiád hogyan végződött?

Figyelt kérdés

Toxémiás kismama vagyok

34.héten jelentkezett


2021. júl. 3. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Szüléssel. Vagy hogy érted? Nekem amúgy jól alakult. 38.heten született a lányom. Minden rendben volt velünk. A terhesség nehéz volt. Kaptam a vnyomascsokkentot meg durván felvizesedtem.
2021. júl. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Sürgőssegi császármetszessel.
2021. júl. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Koraszüléssel, sürgősségi császárral. 30. héten kezdődött, nem igazán lehetett kordában tartani, de még így is 4 hetet sikerült ráhúzni. Komoly lemaradásban volt a végére, de ugye nem a súly számít ilyenkor, hanem, hogy minél tovább legyen méhen belül. Ma már 3 éves és egészséges. Szemüveges lett ugyan de a szemész szerint nincs köze a toxémiához, se a koraszüléshez. Egyszerű pech. De ennél nagyobb problémája sose legyen az életében, mint hogy szemüveges! Ha felnő majd megműtettjük neki ha szeretné.


Ami a koraszülést illeti, emiatt nagyon feszes volt az izomzata így dévényre jártunk 1 éves koráig. De így mindent szépen időben csinált. A súly lemaradást terminusra behozta, mozgását tekintve 6 hónaposan már kúszott. Szóval minden rendben volt.

2021. júl. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

35+2 hetesen császárral:)

Kezdődött fehérjevizeléssel, amire csak azt hitte az egyik doki, hogy "folyás"

Következő héten mentem nstre akkor bent volt a saját orvosom, szintén fehérje, 134/111es vérnyomás

Azt mondta befektet szülésig, menjek haza a cuccaimért, és jelentkezzek nála

Visszamentem (kb 30-40 perc telt el) megmérte még1× a vérnyomásom, itt már 221/156volt

Azonnal vittek a műtőbe

2021. júl. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem 20.héttől jelentkezett, utolsó 3 hetet kórházban töltöttem szoros megfigyelés mellett. 20.héttől fokozatosan elkezdett elmaradni lányom. 37+4re indítottak, 8. órában sürgősségi császár, kitolásnál elakadt, leesett a szívhang.

IUGR-ként (sorvadt) született amire fel voltunk készülve, bő 1 hónapos elmaradással,nem tudta tartani a hőt, hipozott, tremorozott.

Kb 5 percre kaptam kézbe és elszállították másik városba a PIC-re. 1 hetet volt bent, 4 napot oxigéninkubátorban. 1 évig jártunk fejlődésneurológiára.

6 éves, teljesen fejletlen idegrendszerű, jelenleg olyan 3 éves szinten van,amit amúgy nwm veszel észre rajta. Várjuk a teljes felmérést, de megfogja kapni az sni jelzőt. (3 éve toporgunk, hiába kértem segítséget)

2021. júl. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5 miben nyilvánul meg ez a fejletlen idegrendszer amit nem venni észre? Vajon ha hamarabb kiveszik akkor ez elkerülhető lett volna?

Nagyon fura az eseted, mert ahol ilyen korán kezdődik a toxémia ott nem igazán szokták ilyen sokáig méhen belül hagyni a babát.

2021. júl. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát nézd. Alap magasvérnyomásos vagyok, volt 3 bélgyulladásom terhesség alatt, rosszul tapadt a lepény (végig véreztem a terhességet) nyakán volt a zsínór feltételezhetően kapott egy minimális oxigénhiányt.


Ha igazán utána olvasol mit hoz magával a toxémia, mi a hátránya az IUGR-NEK,akkor megérted, és mindjárt megkapod a válaszod. Az IUGR - ként született babáknál nagyon magas a neurológiai és viselkedés probléma. Arról nem is beszélve, hogy a lepény elegtelenség (nekem pl gyorsan meszesedett) okozhat átlagtól eltérő, alacsonyabb intelligenciát.

Amellett tipikus IUGR baba volt. Borzalmasan nehezen táplálható, mai napig gyenge az immunrendszere.

Nálunk is az volt a cél, hogy addig maradjon a pocakban amíg csak lehet. 34.héten annyira sok volt rajtam a víz, hogy csak egy csík volt a szemem helyén.

Mi mindenben nyílvánul meg? Lányom mai napig extra hisztis, születése óta durva szeparációs szorongó volt. Amolyan többemberes gyerek.

Jelenleg ez átment stressz szorongásba. Picikorától saját magát verte, a parkettába a falba hányásig ellilulva. Nem lehetett kizökkenteni. Jelenleg is vannak viselkedés problémák,ingerkereső, folyamatosan mozgásban van.

3.5 évesen lett pisire, 4.5 évesen kakira szobatiszta, éjjelre még mindig az.

Lényegében az egész gyerek el van csúszva. Nem gondolkodik, nimcs logikája nem használja. Nincs tisztában az önképével, nem tud 10 számkörben sem számolni még mindig,mennyiség fogalmak, a legalapvető dolgok pl a napok sem mennek. Elkezdett magától bwtükwt számokat írni, emlékezetből, csak fordítva.Sorolhatnám nap estig..


Az első védőnő minden szarral lerázott mint első gyerekes, túl.parázó anyuka, holott neurológiara sem viccből jártunk. Kiálltott, hpgy a gyerekem idegrendszere nem okés.

Mozgását tekintve egyedül a járás ami csúszott, 8 hósan felállt de csak 18 hósan indult el. Mikor megszületett a 2. nem rég a 3. gyermekünk ordít a különbség

Lényeg a lényeg 2 védőnő, 2 óvóda nem vett észre különösebbet..amellett hogy jeleztem baj van. 3 éves volt mikor megindultam a pedagógiai szakszolgálathoz. Most figyelj! 1 évig jártam a nyakukra, és 3 év alatt 1x se hívtak be minket mert elfelejtettek! 1 évig azt hallgattam, hog, sajnos várni kell mert nagyon sokan vannak.

Az új oviban én kérvényeztem az iskolahalasztást, ők csak halkan jegyezték meg, hogy igen mivel sokat beteg meg szorong jó lenne ha maradna.

az iskolahalasztás miatt felülvizsgálták akkor bukorr ki, hogy elvesztünk a rendszerben.

A covid miatt elmaradt az újabb felmérés, helyette az addig benyújtott papírokat beküldték a megyeibe. 3 hónapja várjuk, hogy végre felmérjék rendesen kapjon végre fejlesztést.

Jelenleg magánba visszük, miután egyik ismerős elvállalta, minden fejlesztés után napokig ki van fordulva önmagából. Hogy a legegyszerűbben leírjam. Mint egy papagáj. Elismétel mindent, de nem érti. Egyszerűen nem tudja vagy csak nehezen az információt feldolgozni.


Ha ránézel egy szép aranyos törékeny kislányt látsz, aki szégyenlős, de nagyon melegszívű. Nem mondanád meg, hogy baj van.

2021. júl. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bosánat a hibákért siettem.

az még lemaradt, hogy nagymozgások nincsenek rendben, a csecsemő reflexek sem tűntek el teljesen. Finommotorika gyenge.

mai napig esik kel a saját lábában, folyton beüti magát. A hallása rendben, tehát az egyensúly rendben. Most a térlátását fogjuk megnézettetni. Mert ismerős szerint az sincs rendben.

2021. júl. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen a válaszod! Én voltam egyébként a 3-as válaszoló. Az én fiam is IUGR szóval magával a fogalommal tisztában vagyok, meg a prognózissal is. Ő kb 5-6 hetes lemaradással született. Ő is szorongó, félénk kisfiú. De ezt leszámítva nagyon okos és egyelőre úgy tűnik egészséges, a humora is meglepően magas szinten van korához képest. De persze én is tudom, hogy a következő években még bármi kiderülhet. Azért is kérdeztem rá, mert kíváncsi voltam mikre érdemes majd felfigyelni ha esetleg szükség lesz rá.
2021. júl. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudod, az a baj, hogy szegényem tudja, hogy más. Ami nagyon feszélyezi, frusztrálja. Ekkor megint dühkitörése van. Figyelemzavar is van. Fél óránál tovább nem tud koncentrálni. Borzalmasan figyelmetlen 🤦‍♀️ nagyon sok mindent tudnék még írni,annyi minden van, hogy nehéz sorban összeszedni.
2021. júl. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!