Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes ultrahang, baj van a...

12 hetes ultrahang, baj van a babámmal?

Figyelt kérdés

Ma voltam 12-hetes uh-on, a róbert károly magánkórházban, és nagyon rossz élmény volt. A doktornõ bunkó volt, kb nulla együttérzést mutatott. Képet nem kaptam, a 4D-s uh-ból semmi nem látszódott, és kb 10 másodpercig mutatta, a szívhangokat se halgathattam túl sokáig. A baba tarkóredõje 3,2 centis, és az orrgyöke visszamaradott, és ezt olyan drámaian közölte, hogy ott helyben elsírtam magam, de ez is hidegen hagyta.


Csütörtökön megyek genetikushoz ugyanoda, de szivem szerint más kórházba mennék, de itt rögtön adtak idõpontot csütörtökre.


Hozzáteszem hogy még be se mentünk és a fel volt háborodva a doki hogy mi az hogy én nem kértem kombinált vizsgálatot, mire mondtam neki hogy az én nõgyógyászom azt mondta hogy nem kell kérnem. Erre háborogva mondta hogy egy nõgyógyász ilyet biztos hogy nem mond.


Volt ilyen valakivel? Szerintetek baj van a babával? Vagy csak drámaiak hogy kifizessük a sok vizsgálatot?


2021. júl. 5. 12:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
12 hetesen bazi korai menni 4D-re, mert ahogy írtad, semmi se látszik, tehát felesleges volt. Ha szívhangot akarsz, vegyél figyelőt, de ha halottad, biztosan van és etéren nincs gond. A genetikus lehet másképp fog viselkedni, egy próbát megér :)
2021. júl. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

3,2 mm tarkóredővel, ha megteheted, szerintem menj el valami rendes Down-tesztre (ne kombináltra, ilyen esetben nagyon is indokoltak a drágábbak). Ha nincs rá keret, akkor nem tudom, hogy pontosan milyen lehetőségeid vannak, megcsinálják-e ingyen az aminocentézist, meg hogy be akarod-e vállalni annak a kockázatát.


Az, hogy ilyen bunkó volt az orvos, amúgy elég gáz szerintem is.

2021. júl. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Mindenképpen dns alapú tesztet csináltatnék a helyedben (Prena, Panoráma stb), ha van rá keret, mert őszintén szólva ez nem hangzik túl jól.
2021. júl. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Igazabol lenyegtelen,hkgy hova mesz,mert itt mar nem az uh-kon van a lenyeg,hanem a verveteles tesztekbol. Prena nifty,panorama,stb. Nem olcsoak,de a te helyzetedben erosen ajanlott. Tulajdonkeppen barhova kalsz szerintem hamar idopontot ami magan hely. Hogy csak egyet mondjak Budai Corvin Orvosi rendelo. Nem voltam elragadtatatva a dokitol,bar bunko se volt,csak kicsit szotlan. De vervetelt amugyis egy nover veszi le,majd tovabbkdik,par nap mulva emailben megkapod az eredmenyt emailben is akar.
2021. júl. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
fogadjál orvost,vagy nézesd meg magad más orvosokkal is
2021. júl. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

A Róbert magánkórházban nem csinálnak 12. heti genetikai ultrahangot, csak 18. héttől felfelé. Másik intézményükben van csak ilyen vizsgálat.

Tehát ez a 3-4 d amin voltál, nem egy genetikai ultrahang volt, arra el kellene menni, erősen ajánlott szűrővizsgálat!

A te orvosod is itt dolgozik vagy miért ide mentél?


Addig, míg egy normális genetikai uh nincs, teljesen felesleges fizetni a genetikus tanácsadást, 40-50 ezer forintért, még egy kis pénzt hozzá teszel és megvan az alap prena vagy nifty.


Beszélj az orvosoddal, hogy mit javasol!

2021. júl. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, holnap konzultálok rögtön a nōgyógyászommal. Ez genetikai vizsgálat volt nem csak 3d-4d nyugi, azt csak egy pillanat erejéig mutatta, és azért mentem ide mert itt dolgozik maszekban a nõgyógyászom, aki amúgy nagyon rendes.

Nagyon meg vagyok ilyedve, és az orvos hozzálláse se segített

2021. júl. 5. 13:23
 8/16 anonim ***** válasza:
Szia! Ne ess kétségbe először is mert ezzel rengeteg egészséges kisbaba születik. Kár, hogy kimaradt a kombi, iránymutatásnak jó lett volna. Két lehetőséged van. Vagy többszázezres nipt teszt (prena, nifty) vagy még időben vagy a cvs-hez. A nipt tesztek nem diagnosztikai vizsgálatok, tehát a cvs egyrészt megbízhatóbb másrészt mindenképpen kell ahhoz hogy belehessen fejezni a terhességet ha beteg a baba. Tudom, rossz ezt így hallani de ne ijedj meg. Valószínű minden rendben van vele de mivel én ezzel az eredménnyel nem lennék nyugodt mindenképp tovább mennék. Sok sikert kívánok neked! :)
2021. júl. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféleképpen nézesd meg másik dokival a picit, minél hamarabb.

Ha ő is eltérést lát, akkor ha van rá keret javaslom a niftyt és társait, ha nincs rá keret, akkor úgy is ajánlani fogják a magzatvíz mintavételt/amniot.

Az utóbbitól sem kell félni, csak szeretik a fizetős tesztelte átriogatni a kismamákat.

2021. júl. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én gyorsan elmennék egy DNS alapú vizsgálatra (Prena, Nifty, Panorama...stb.)
2021. júl. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!