Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem lesz baj az oltástól??

Nem lesz baj az oltástól??

Figyelt kérdés
4 napja kaptam meg a 2. Pfizert és ma teszteltem pozitívat. Úgy tudom 3 hónapig nem ajánlott a terhesség. Az orvos biztos mond majd valamit de van valakinek ilyen tapasztalata?
2021. júl. 9. 10:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Mivel az oltásokat kismamákon, ha jól emlékszem márciusban kezdték el, ezért még nincsenek is olyanok, akiket az első trimeszterben oltottak és már megszültek volna. A korábbi kísérletekbe, pesig nem is vonták be azokat. Szóval ezzel kapcsolatban max találgatni lehet, mi is fog történni később a babáddal is.
2021. júl. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Erre senki nem fog tudni választ adni. Annyíra nincs még adat róla, hogy ez lutri. Az orvosok biztosan csak nyugtatni fognak, mást nagyon nem tudnak...
2021. júl. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
45%

De ha úgy tudod, hogy nem ajánlott, miért nem függesztetted fel a baba témát? Vagy miért nem toltad el az oltást?

Nem értem az embereket. De legalább teszt alanynak jó leszel.

2021. júl. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem így volt tervezve meg egyszer voltunk úgy a hónapban, nem is gondoltunk rá hogy összejöhet. Tudom így visszagondolva felelőtlenség 2 felnőtt embertől de már csak a legjobbakat tudom remélni.
2021. júl. 9. 11:24
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Nekem nem egyből lett pozitív, csak egy hónappal később. Most vagyok a 8. hétben, eddig még semmi. Szputnyikot kaptam.

Mi azért nem védekeztünk, mert 6 éve próbálkozunk. Elzáródott petevezeték, petefészek alulműködés, meg mindenféle. Gyakorlatilag esélytelen volt, hogy összejön.

2021. júl. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%

senki se tudja mi van benne ehhez képest boldog boldogtalant oltanak...az elején úgy volt hogy krónikus betegek meg 18 év alatt nem kapható most már adják ...engem most akart beoltani a háziorvos 10 hetesen elküldtem a picsába...kísérleti fázisban van senki sem tudja megmondani mi lesz a következménye akár 5 év múlva...

vigasztaljon a tudat hogy sok drogos dohányos alkesz anyukának egészséges babája lesz...a covid nem jut be a babához ez tuti...reméljük az oltás sem...

2021. júl. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
35%
Nem lesz semmi baja. Kiváncsian várom a levezetést, hogy milyen mechanizmus alapján károsítja a babát az oltás.
2021. júl. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%
#7 mi is kíváncsian várjuk a levezetést, hogy milyen mechanizmus alapján nem károsítja.
2021. júl. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

8-as, Eltekintve attól, hogy annak kell bizonyítania, aki állít valami újat...

Az oltás hatásmechanizmusa alapján fel se merül, hogy árthat. A bejuttatott mRNS 3 napon belül lebomlik a szervezetben, a baba és az anyuka pedig ~6 hétig nincs "összeköttetésben". Ebben az időszakban a mindent vagy semmit elv érvényesül.

2021. júl. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező, nem lesz semmi baj, ne hallgass a butaságokra.
2021. júl. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!