Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire lehet a munkahelyen...

Mennyire lehet a munkahelyen eltitkolni a terhességet a 12. hétig?

Figyelt kérdés

Még sosem voltam terhes és még nem is sikerült, de kicsit tartok a rosszullétektől. Annyi mindent hallni, állandó hányás, rosszullét, hangulatingadozás, esetleg puffadás. Mennyire észrevehető a terhesség az első trimeszterben? Akár viselkedésen, akár a test alakulásán, esetleg étvágytalanság vagy hányás miatt?

Szívesen olvasnék tapasztalatokat.



2021. júl. 11. 21:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
76%
6 vagyok. Nekem is. Miért nem tiltják már ki innen?
2021. júl. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
85%

Tőlem volt aki bőven. 7-8. hét környéken poénból megkérdezte, mert valahogy máshogy néztem ki. (Szerintem rosszul néztem ki, mert állandóan émelyegtem).

Pocak bőven csak a 23-24. hét környékén látszódott.

2021. júl. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem vagy rosszullevos fajta,akkor siman. En 5tol 11.hetig vegig hanytam,szo szerint,napi 30x minimum. Korhaz is volt 2x. Na nekem nehezen ment volna🤣
2021. júl. 12. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
63%
Mire elmondtam a 12. héten, mindenki tudta a munkahelyen. 25 anyukával dolgoztam együtt, nem volt meglepő. Az első aki ráhibázott, az egy 4 gyerekes munkatásam volt. Előtte a 8. héten buktam le.
2021. júl. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
53%

Attol függ....Ha rosszul leszel az első hetekben, észreveszik. Ha hirtelen nő meg a hasad, észreveszik.


Miért akarod eltitkolni?

2021. júl. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
80%

Hát én hányós voltam, bár szerencsére napközben csak émelyegtem, hajnalban jött rám mindig a hányhatnék. De még így is volt párszor, hogy kiszaladtam a mosdóba hányni. Étvágytalan is voltam, aluszékony, ott sápadoztam egész nap. Mégis mikor bejelentettem (13. héten), mindenki meglepődött. Mármint, nem úgy, mert nagyjából mindenki tudta, hogy szeretnék babát, de nem vették észre a jeleket, pedig én abszolút meg voltam róla győződve, hogy a vak is látja rajtam :D Pocakom nekem olyan 24-25 hetesen kezdett lenni, addig a legjobb, amit nyújtani tudtam, az a "hát kicsit sok volt az ebéd" kategória, azt bővebb pólókkal lazán el tudtam takarni.

Nekem volt az irodában egy barátnőm, aki szintén aktívan próbálkozott akkoriban a párjával és együtt izgultunk minden hónapban egymásért, ő volt az egyik első a páromon kívül, akinek elújságoltam a dolgot. Ez azért volt jó, mert necces helyzetekben mindig ki tudott menteni. Érdemes ilyen szövetségest találni szerintem :D Amikor ő esett teherbe, nem sokkal utánam, akkor meg én voltam az ő kis mentsvára :D

2021. júl. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
56%

36 hetesen egy laza telikabatban senkinek nem tunt fel a hasam 😂

Legalabis a tomegkozlekedesen nem alltak fel nekem h jaj anyuka uljon mar le a nagy hasaval


De alapban sem latszott a 20ik hetig igaz picit teltebb alkat vagyok

2021. júl. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem voltam hányós, viszont folyton émelyegtem és szédültem sokszor. Nehezen, de el tudtam titkolni, senki nem vette észre. A hasam sem volt nagy, úgyhogy ha nem lettem volna időközben veszélyeztetett, még simán eltitkolom a félidős terhességet is.
2021. júl. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amúgy felesleges titkolni...először én sem szerettem volna elmondani a 12.hétig, de aztán missed ab lett...nem voltam két hétig azidő alatt nyilván mindenki megtudta mi történt. Most összejött szerencsére újra és még nagyon az elején vagyok, de az első vizsgálat után szeretném elmondani a közeli kollégáknak, mert szerintem ígyis úgyis leesik nekik...meg hát tapasztalat, hogy bárhogy is végződik tudni fogják,hát mit görcsöljek azon, hogy eltitkoljam...bár én irodában dolgozom, de ha fizikai munkát végeznék pláne elmondanám, hiszen van amit akkor már nem kellene csinálni...de mindenki maga dönti el nyilván.
2021. júl. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
61%
Ja és utolsó vagyok, ez az Avokádó nekem is állandóan írogat bárhová is írok...és mindig a pisiléssel...tuti beteg
2021. júl. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!