Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minenki mondja, hogy terhesnek...

Minenki mondja, hogy terhesnek lenni milyen csodálatos, viszont èn egyáltalán nem èlvezem. Más is van így?

Figyelt kérdés

12 hetes terhes vagyok, de már most minden bajom. Folyton fáradt vagyok, napi 12 óra alvásnál kevesebbel nem bírnám vègig èbren a napot, minden szagtól hányingerem van, nem bírok enni ès ami a legrosszabb, eddig már háromszor voltam beteg. A doki azt mondta, hogy az immunredszerem most le van gyengülve, azèrt betegszem le gyorsan.

Már sok ez az egèsz, ès nagyon haragszom magamra ès büntudatom van, hogy így èrzem, de már nagyon fáradt vagyok az állandó betegsègtöl ès a nem evèstöl. (Viszont nagyon várom a picit, csak ez a terhessèg tènyleg most úgy èrzem “teher”)

Változni fog ez? Volt már valaki így?



2021. júl. 25. 16:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%
Azert vagy gyenge és azért rossz az immunrendszered mert nem eszel rendesen és egészségesen
2021. júl. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
99%
Teljesen normális, hogy így érzel, nem mindenkinek rózsaszín a terhesség. Nem mindenki ideális eset. Ne legyen bűntudatod. És az is normális, hogy nem tudsz enni, sokan vannak így pár hétig az elején. Remélhetőleg neked már hamarosan elmúlik, általában a második trimeszter elején véget ér ez a probléma.
2021. júl. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom, hogy miért lett lepontozva az #1, pedig igazat írt. Én is addig voltam szarul, amíg újra nem tudtam rendesen táplálkozni. Onnanstól kezdve sokkal jobban viseltem. Végre nem kellet a fél napokat átaludnom, volt energiám, volt életkedvem. Szerintem te is helyre fogsz jönni majd ha megint rendesen fogsz étkezni.
2021. júl. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

Egesnek is igaza van



Amúgy nem mondja mindenki.

Van akinek igenis “betegség”.. nemcsak más állapot..


Nekem csoda volt, màzlista vagyok.. ennyi..

Cserébe többemberes babàkat kaptam🤪

A tied meg lehet nyugodt lesz

2021. júl. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

#3, valószínűleg igaza van az 1-esnek, csak pont nem erre a tanácsra van szüksége a kérdezőnek. Nem eszik, mert nem tud, nem pedig mert nem akar. De alapvetően nem a nem-evéstől van rosszul, hanem a rosszulléttől nem tud enni, és ezért még rosszabbul van. És ennek tetejébe még jön a bűntudat is, amit egy ilyen válasszal csak erősíteni lehet. Ugyanezt le lehetett volna írni bátorítóan (ti. hogy próbáljon meg enni valamit, bármit amit tud, attól valószínűleg jobban lesz, mert a kalóriahiány még rátesz az alap, természetes rosszullétre).


Ha egy fogyókúrázó tiniről lenne szó, aki koplal és nem érti, miért van rosszul, legfeljebb akkor lenne helyénvaló az 1-es válasz, de még akkor is okosabb lenne a háttérben megbújó lelki dolgokra rákérdezni.

2021. júl. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Sokaknak inkább a tudat a csodálatos benne,amikor tudják hogy ott van bennük a csöppség és ők nevelgetik,bocs jobban nem tudom kifejezni
2021. júl. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Életem egyik legrosszabb időszaka volt mind a 2 terhességem. Nem tudtam ellene mit tenni. A gyerekeimet imádom, de a terhesség részét nagyon rosszul éltem meg.
2021. júl. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Sziaa! Jajj,ne is írd.. én is kivagyok.. már most..pedig csak 8hét +2 napos vagyok..

Az első terhességem tényleg jó volt,azt élveztem..leszámítva az utolsó 2 hónapot amikor vizesedtem. :)

De most.. én is áttudnám aludni a napot.. állandóan hányingerem van meg hányok.. hol székrekedésem van hol hasmenésem.. éjszaka izzadok majd remegek úgy fázok..a melleim annyira fájnak,hogy melltartóba vagyok egy 24 órában.. napi 20-szor megyek pisilni.. ennyi jutott hirtelen eszembe.. 😅

Nagyon kíváncsi vagyok fiú lesz e vagy lány,lehet e összefüggés..

Úgyhogy kedves kérdező brutàl együttérzek.. csak éljük túl! 😅

2021. júl. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezért ne legyen bűntudatod. Más is volt már nagyon rosszul a terhességtől, nem kötelező folyton happynek lenni, nem véletlen "terhesség" a neve. Kitartást, ha elmúlik a hányinger és tudsz rendesen enni, több erőd lesz. És nézesd meg a vasadat is. Szerintem sokunk volt úgy mittudomén hányás közben vagy amikor a fájó derekára, fogára, fejére, bármi betegségére nem vehetett be bármit, hogy inkább cserélt volna kb. bárkivel. Miközben, hiába ambivalens érzés, ettől még lehetsz büszke és várhatod nagy kíváncsisággal és aggódó szeretettel a babádat. Mert ez volna az a csodálatos része, ha épp nincs elterelve valami szenvedéssel a figyelmed.
2021. júl. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én utáltam kb minden másodpercét.

Szinte végéig rosszul voltam, rengeteg gyomorsavam volt már az elejétől, hánytam még az utolsó trimeszterben is, nem híztam sokat de utáltam, hogy megváltozott a testem. Nem volt nagy pocakom, de zavart, hogy nem tudtam normálisan feküdni se aludni tőle.

2021. júl. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!