Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mely keresztnevek NEM cigányos...

Mely keresztnevek NEM cigányosak babának?

Figyelt kérdés
Akármilyen keresztneves kérdést látok itt, mindegyikhez oda írja legalább egy ember, hogy c.gányos.

2021. júl. 25. 16:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már nincs kifejezetten c-s név. Mindenki mindenféle nevet ad a gyerekének. Hallottam már játszótéren Noé nevű c kisfiút, tehát bibliai nevet is használnak. Persze vannak olyanok, amiket szívesebben adnak, példa Dzsenifer és hasonlók, és ősmagyaros, amiket kevésbé.
2021. júl. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Mondjuk mi, erdélyiek nem tartjuk cigányosnak pl a Jenifert, a Cintiát, vagy a Vanesszát... Rengeteg magyar és román kislányt hívnak így. Jenifer mondjuk osztalyonként van egy, és egyik se cigány...

Cigányosnak mi maximum ezeket az Esmeráldákat tartjuk.

2021. júl. 25. 22:08
 13/19 anonim ***** válasza:
96%
Engem Armandónak hívnak és nem érzem hogy cigányos lenne.
2021. júl. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Számomra c-s a tipikus dél amerikai szappanopera nevek (Eszmeralda, Rozalinda, Zsáklin...)

A Bibliai nevek (Mózes, Ábrahám, Zakariás)

A rapper és afro amerikai nevek (Ájlin, Kármen, Árlen, Brájen)


Viszont sok c-vel találkoztam (munkám során is), akiknek csak a vezetékneve árulkodó. Mi inkább az alapján tudjuk beazonosítani az embereket, nem a keresztnevük alapján.


Néhány példa:

Lakatos Zita

Bokor Zágon

Kedvencem: Sipos Ádám (kínai 😂)

Magyar Kolos

Kanalas Annamária


Szonja, Noel, Bettina, Nikolett, Norbert, Éva, Szofi, Napsugár , Flóra, Liza... Néhány név, amiből c és nem c is járt már nálunk.



Persze amit én "tipikus" c neveknek tartok, lehet csak azért, mert csak c emberrel találkoztam ilyen névvel.

2021. júl. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
40%
Érdekes nekem sose írtak ilyet
2021. júl. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ismerek sok cigányt. Akiket ismertem, ôk Imre, Norbert, Melinda és Katalin neveket viselték.
2021. júl. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
86%

Ismerek több Jánost és Pistit, akik cigányok. Ettől függetlenül én se a János, se az István nevet nem tartom annak.

Ellenben ismerek hófehér Dzsenifert, mégis ez a név sokak szerint cigányos.

A brazil szappanopera nevek szerintem is cigányosak (Eszmeralda, Krisztofer, Rikárdó, Rómeó, Loretta, Adriana, stb.)

2021. júl. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
33%

"Engem Armandónak hívnak és nem érzem hogy cigányos lenne."


Pedig az.

2021. okt. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondanam hogy Adolf, de legjobb baratnom cigany es az egyik nagybatyjat igy hivjak 😳
2022. nov. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!