Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egész napos keményedés?

Egész napos keményedés?

Figyelt kérdés

Nem tudom más kismamának volt-e ilyen gondja, de én az utóbbi 3 napban szinte megállás nélkül keményedést tapasztalok.

Emeltem a magnézium adagon (magnerot) , voltam orvosnál is a tegnapi napon emiatt, aki nem látott problémát, azt mondta emeljek a magnézium adagon, de a 3x4et én már soknak érzem, ráadásul hatástalannak is.

Most vagyok a 21. héten, és teljesen tanácstalan vagyok mit tehetnék, mert nagyon kellemetlen-néha fájdalmas és ez, hogy reggel ébredéstől szinte múlás nélkül folytatódik egész nap, kissé aggaszt.


Pihenek amennyit tudok, de már vagy egy gyerek itthon, így csak részletekben kivitelezhető.. 🙂

Van valakinek valami egyéb bevált trükk keményedés ellen?



2021. júl. 27. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnos tippet nem tudok mivel lenne jobb, de 2 napja esténként én is keményedek. Egy órán belül minimum 4x... Ma voltam védőnőnél, ő napi 6 magnerotot javasolt.

Szerintem ez a baromi meleg ami van...

32+4hkm

2021. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Lehetséges ☹️ most vettem másik fajta magnéziumot, hátha az jobb, talán már nagyon hozzászoktam az eddigihez. Te milyet használsz?

Minden jót!

2021. júl. 27. 15:43
 3/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
72%
12 szem Magnerotban van összesen 394 mg tiszta magnézium. Ilyen tünetekre vannak orvosok, akik 3-4 Magnosolvot javasolnak szedni, ami 1095-1460 mg tiszta magnéziumnak felel meg. Egyáltalán nem "sok" ennyi Magnerot, leszámítva az árát, mert az tényleg sok, ha kétpofára kell tolni. Mindkét termék jól felszívódó magnéziumot tartalmaz, de magnézium-oxiddal ne próbálkozzál, mert az nem szívódik fel. (Nem tudom, milyen "másikat" vettél, csak szólok.)
2021. júl. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Magnosolv a másik, és köszönöm az infót, ezt nem tudtam a magnézium-oxidról 🙂
2021. júl. 27. 17:50
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyes vagyok. Én pont a napi 3 magnosolvot váltom le 6 magnerotra.
2021. júl. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
58%
Hát, az akkor 1095 mg magnézium helyett 197 mg lesz... Talán kicsit jobb a Magnerot felszívódása mint a magnézium-citráté (=Magnosolv), de annyira biztosan nem, hogy 197 mg-ból több szívódjon fel, mint 1095-ből. Meg a Magnerotot többen tolerálják, de ha nem volt gondod 3 Magnosolvval, akkor Te bármit kibírsz. ;)
2021. júl. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mint ahogy fentebb is írtam az elmúlt napokban esténként egy órán belül minimum 4 keményedésem volt (napi 3x magnosolvval)

Szintén fentebb írtam, hogy 6!!magnerotra cserélem le, védőnő tanácsára. Hála az égnek jobb, egy keményedés se volt, lekopogom 😊

2021. júl. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

21 hetes vagyok én is, hasonló problémával, viszont első babával.

Valamit érzek, és nem tudom, hogy ez e az a bizonyos keményedés.


Állva, ülve nem érzek semmit, oldalt fekve se. Viszont ha a hátamra fekszek, és kinyújtom mindkét labam előre, akkor időnként a hasam, ott ahol a méhem van, feszül. Néha csak az egyik oldala, néha lent, néha fent. Van, hogy az egész eldeformálódik, és felemás lesz, mintha a baba àtmenne az egyik oldalra. Nem rossz érzés különösebben, csak akkor érzem, ha hozzányúlók, hogy ott feszes a has eléggé. Ha a lábam felhúzom, nem érzek semmit.

Nem tudom, hogy a babát érzem-e ott, vagy a hasam keményedik. Most is nyújtva van a lábam, most pl nincs ez az érzet. Egyébként étkezés után lehet legjobban eszre venni. Tegnap voltam védőnőnél, megnézte, ő azt mondta hogy nem biztos benne, hogy ez keményedés, mert nagyon vékony vagyok és a hasfalam is vékony. Viszont pályakezdő, ügyes, de nincs sok tapasztalata.

Orvoshoz jövő héten van időpontom.

Mit gondoltok?

Tapasztalt anyukák, ilyen a haskeményedés?

2021. júl. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem, ez véleményem szerint annyi, hogy a baba vándorol ide oda, és ahogy helyezkedik azt érzed. Az a baba mozgása, nem keményedés.

A haskeményedés számomra olyan érzés, mint amikor kB degeszre eszed magad és moccanni se bírsz, feszít az egész hasad deréktól fel, mellkastol lefelé lévő területen, az a bizonyos majd kipukkadsz érzés társul azzal, hogy iszonyat nehéznek érzed a pocakot. Tehát az egész hasad keményedik, nem csak az a rész ahol a baba éppen van.

Az hogy ő mozog, tolja kifelé magát vagy épp bukfencel odabent, az is kellemetlen, de az normális és rendben van 😃

2021. júl. 29. 13:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!