Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első orvosi vizsgálat. Mit...

Első orvosi vizsgálat. Mit mondjak?

Figyelt kérdés

Másfél hét múlva megyek az első vizsgálatra ahol kiderül, hogy tényleg van-e baba.

Viszont a menstruációs ciklusaim hosszúak, ez 42 napos lett volna. Tudom, hogy mikor kellett volna megjönnie mert a luteális szakaszom fixen 13 napos szokott lenni.

Az orvos viszont ha az utolsó menstruációt kérdezi nagyobbnak fogja hinni a babát. Ti mit mondanátok neki? A rendes dátumot vagy 28 napos ciklus alapján akkor 15 napot visszaszamoljak a luteális szakasztól?



2021. júl. 28. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
A rendes mensi napját, és mondod hogy hosszú ciklusaid vannak. Miért kellene mást mondani?
2021. júl. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Azt is meg szokták kérdezni, hogy milyen hosszú a ciklus.
2021. júl. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Tételezzük már fel arról a nőgyógyász orvosról, hogy képes kezelni egy hosszabb ciklust, mint információt. Hogy a bánatban ötlött fel egyáltalán az agyadban, hogy hazudsz neki??? o.O
2021. júl. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó menstruációt kérdezik, nyilván azt is kell mondani.Miért akarod jobban tudni az orvosok dolgát?
2021. júl. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt mondd el neki, amit most ide leírtál.
2021. júl. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem az utolsó menzesz alapján számolja a dolgokat, hanem leméri uh-val az embrió méreteit. Nekem innen derült ki, hogy nem akkor fogant a baba, amikor a tankönyv szerint kellene, hanem kb 5 nappal később.

A védőnő is az orvos méricskélése alapján számolgatott.

2021. júl. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Nekem pl sosem volt rendszeres, mondjuk mikor összejött a baba és mentem hozzá, akkor már ismert a doki. Kérdezte, mikor volt az utolsó menstruáció, elmondtam neki, majd az UH alapján megmondta, hogy kisebb és a mérete alapján lőtte be kb a korát. Nem tévedett sokat, a 12. heti UHn egy nappal mondták fiatalabbnak a kisfiúnkat! Azóta már 22 hetes és tartja a fejlődési tempót.

Felesleges is meg hülyeség is lenne hazudni, hiszen a peteérésed is csak egy kiinduló pont. Találkozás, beágyazódás, minden egyénfüggő. Rengeteg olyan nő van, aki tudja az lh csúcsát, mégis meglepődik, hogy kisebb a baba, mint számolta.

Egy szónak is száz a vége, az orvos tudni fogja a dolgát, ne aggódj, emiatt nem lesz semmi gond! 😊 minden jót kívánok Nektek.🙏

2021. júl. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is hosszú ciklusaim voltak mikor teherbe estem. A mensi első napját számolják hiába mondtam el mindent.

A kiskönyvemben össze-vissza voltak áthúzva az adatok.Hol azt írták 12 hét,hol azt 14... aztán mentem 12 hetes ultrahangra kiderült nincs is még akkora meg sem csinálták a vizsgálatot.

2021. júl. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

6!

Nem minden doki...


Nekem 6nappal nagyobb, mint a mensi szerinti, már az első uh óta. Ezt a 6 napot tartja a mai napig, 30 hetes vagyok.

Mégis a védőnő is meg a doki is a mensi szerinti korral számol, az alapján lettem kiírva.


Fixen 28naoos pontos ciklusom volt elötte.

2021. júl. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit mondtam neki, hogy “pozitív lett a tesztem”, teljesen hirtelen jött nekünk, fogalmam sem volt mi a szokás, de utána feltett ő minden kérdést, ami számára releváns volt. Azóta sem viszek magammal a vizsgálatokra jegyzetfüzetet, tudom, hogy ami számára fontos, arra úgyis rá fog kérdezni (bár inkább a terheskönyv meg a leletek alapján tájékozódik amúgy is, tőlem inkább az én hogy létemet szokta kérdezgetni). 😅
2021. júl. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!