Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kivancsi vagyok hogy 20-25...

Kivancsi vagyok hogy 20-25 éveseknél mennyi esély van arra hogy a baba mondjunk Down kórós lesz?

Figyelt kérdés
Én szerencsére nem tudok fiatal kismamát és kispapát akinek ilyen betegsége lett volna a babájuknak. Jól gondolom hogy ez rettentő ritka?
2021. júl. 28. 12:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Attól is függ, hogy a családban van/volt-e ilyen beteg. Akkor nagyobb a valószínűsége.
2021. júl. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
25 éves kor alatt 1:1500 a rizikója.
2021. júl. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%

Erre a kérdésre egészen pontos, számszerű választ kaphatsz a google segítségével.

Például ebben a doksiban találsz olyan táblázatot:


[link]

2021. júl. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Csak azert kerdezem mert holnap megyek a genetikai ultrahangra. Eddig meg nem kertem a kombi tesztet mert feleslegesnek gondolom.

Soha nem volt a csaladban semmilyen genetikai rendellenesseg pedig 20 kisgyerek van a csaladjainkban.

23 évesek vagyunk az Uh magan uton zajlik ugy vagyok vele hogy ha gond lenne azt ott is latjak es max utana is van lehetosegem kerni egyet. De igyis ugyis megtartanank a babat.

2021. júl. 28. 12:44
 5/20 anonim ***** válasza:
36%

24évesen voltam terhes a fiammal.

Kértem a kombinalt tesztet, pedig nem volt indokolt (nemhogy rokon, még ismerős sincs ilyen betegséggel, fiatal vagyok, stb...)

1:200hoz, magas rizikó jött ki.

Pánik, vizsgalat hegyek... míg kiderült, semmi baja nincs a fiamnak.


Viszont olyant is hallottam, helyi csoportban olvasva, alacsony rizikó jött ki, down-os lett a gyerek. Igaz ott 30+-os anyuka volt.


Most 30 hetes vagyok, 27éves. Meg sem csináltattuk a tesztet.

2021. júl. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%

Anyukám bármilyen családi előzmény nélkül szülte huszonèvesen a downos hugomat. A vizsgálatok kimutatták, hogy nem öröklődött dologról volt szó, de amikor terhes lettem én megcsináltattam azért a Nifty-t.

Egyébként a genetikus akinèl voltak azt mondta, hogy vagy a fiatal (èrtsd 20 körüli) vagy az idősebbnek számító, 35+-os anyukák szülnek általában dowbos babát.

2021. júl. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Igen en is sok all pozitiv eredmenyrol hallottam. Egyedul a dragabb teszteknek latom ertelmet ha valami nem lenne rendben az uhn.


Utolso: Nem tudom en meg hallani se es olvasni se olvastam 20 koruli anyukarol aki downos babat szult vagy szult volna foleg nem sokrol. Kismama csoportokban is azt latom hogy nem olyan sok de akiknek ez van 30+


Megirom majd a holnapi Uh eredmenyt. :)

2021. júl. 28. 13:32
 8/20 anonim ***** válasza:
65%
Ez a kombinált teszt csak rizikóbecslés, és egyébként főleg a másik két leggyakoribb triszómiára becsül megbízhatóbban kockázatot. Én legalábbis ezt az információt kaptam annak idején az Istenhegyin. Tehát Down szindróma esetében többet mond a 12. héten az ultrahang, míg Patau és Edwards esetében a vérvizsgálat. Egyébként a kombinált teszt eredményeként nem az életkorodra becsült számot kapod meg, hanem még egyéb paramétereket is figyelembe vesznek. Nekem például a számított kockázat Down-ra 1:4523 volt, szemben az 1:226 életkori kockázattal. (37 éves vagyok.) (Nem ezen vizsgálat alapján lett kizárva a Down-szindróma, ezt nem bíztam a véletlenre. Ha fiatalabb lennék, akkor is ezzel Prenára mentem volna még az UH előtt, mert én ilyen aggodalmas típus vagyok.)
2021. júl. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

En is a Prenat akartam de mindenki lebeszelt szinte hogy felesleges meg ennyi penzt minek nem vagyok 40 eves… 11.heten akartam megcsinalatatni…

de hat ez a kombinalt teszt szerintem semmit nem er es ez is ahova en megyek 20 ezer forint. Van meg ez a Quarette teszt ami kicsit kesobb van errol van valakinek velemenye? Igazabok ahogy olvastam ez is csak rizikobecsles 40 ezer forintert

2021. júl. 28. 13:37
 10/20 anonim ***** válasza:
56%
A 6-osnak nem mondott hülyeséget a genetikus, mert a fiatalabb anyáknál, mivel kisebb a kor szerinti rizikó, talán nem szűrnek annyira alaposan (vagy nem is tudom, hogy fogalmazzak), és náluk gyakrabban csak a szülésnél derül ki a betegség. 37 év felett meg kötelező a genetikai tanácsadás, illetve több esetben végeznek erre irányuló invazív vizsgálatokat, amivel már a szülés előtt kiderül ha baj van. Az általam csatolt táblázatban ott van, hogy 20-24 éves korig 1400 szülésből 1 Down-szindrómás, 25 és 29 éves kor között ez a szám 1 az 1100-ból. Kérdés, hogy kinek mi a sok. Ha te vagy az 1 az 1100-ból, akkor lehet nem érzed kevésnek. A családi anamnézisnek nem feltétlenül sok köze van ehhez, és látod, fiatal korban is bizony előfordul.
2021. júl. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!