Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség esetén a mèhszáj...

Terhesség esetén a mèhszáj állapotát mindig ellenőrizni kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

22 hetes terhes vagyok.

Fizikai vizsgálatra, amikor a méhszájat is nézte az orvos, a 10.héten került sor utoljára.

Azóta csak hasi uh, és mindig csak a méhnyak hosszát nézi. Az rendben van.

Kérdeztem az orvosomat legutóbb, hogy nem-e kell megnézni a méhszájat, mire azt mondta, hogy ha nincs panasz, akkor nem, mert túl nagy a felszálló fertőzés veszélye. Ha ragaszkodom hozzá, megnézi, de ő panasz hiányában nem szokta.

Kérdésem, hogy ez rendben van így? Másoknak se nézte meg? Vagy csak majd később?



2021. aug. 6. 10:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Az orvosodnak igaza van,mert nagyon a méhszájat akkor nézik szülés előtt nagyon korán,ha kinyilik pl.fertőzés vagy koraszülés fenn állna
2021. aug. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem méhnyak elégtelenségem van. Csak UH-gal nézik a méhszájat. Az orvosom azt mondta, minél több a manuális vizsgálat, annál nagyobb az esély az idő előtti nyílásra.
2021. aug. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
#2 Az lemaradt, hogy 25 hetes vagyok. Eddig zárt, szerencsére, viszont nekem naponta 2x kell progeszteront használnom, hüvelyben.
2021. aug. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Normális orvos nem piszkálódik feleslegesen, bőven elég az UH.
2021. aug. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De ha nem nézi meg, honnan tudja, hogy baj van? Az ultrahang alapján is látható már ez? Vagy vannak tünetei a méhszáj kinyílásának?

2021. aug. 6. 11:33
 6/12 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert annyi helyen olvasni meg hallani hogy pl “23 hetesen kinyílt a méhszáj” és hasonlók.

Egyébként a 10.héten picit vérezgettem, azonnal kórház, és ott az orvos azonnal a méhszájat nézte. Rendben volt, a vérezgetést egy hematóma okozta, amit már az UH alapján látott meg, ami azóta felszívodott.

2021. aug. 6. 11:40
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
UH-val látni, hogy nyílik-e.
2021. aug. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki,hogy nem piszkál feleslegesen. Ez a ritkább.
2021. aug. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mindig ellenőrizte. De csak hasi uh közben. Tökéletesen látszik ott is.
2021. aug. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A 20 hetes UH végén nézte a méhnyak hosszát. Arra mondta, hogy rendben van.

Ott kellett látszódjék a méhszáj is? Mert ilyen nem emlékszem, hogy említett volna…

2021. aug. 6. 14:38
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!