Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt lehet enni...

Terhesség alatt lehet enni édesítőszereket vagy édesítőszerrel készült italokat/ ételeket?

Figyelt kérdés

Van aki esetleg terhesen is fogyaszt édesítőszereket? Gondolok itt például az olyan italokra, édességekre, ételekre, amiben találhatóak édesítőszerek. Mizo kakaóital 0% cukor tartalommal, szacharinokat tartalmaz vagy 0% cukor Jogobella - aszpartam-ot tartalmaz. Vagy cukrászdában cukormentes fagyi/sütemények? IR-em van és nem ehetek cukrot, ezért kérdezem.


Előre is köszi a válaszokat!



2021. aug. 9. 09:19
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Igen, lehet
2021. aug. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Igen és NEM.

Terhesség alatt limitált édesítőszer fogyasztható, mivel van ami átmegy a placentán, van ami idegrendszeri gondokat okozhat...

Csatlakozz a terhességi cukorbetegseg fb csoporthoz, ott mindent leírnak.

Terhesen az IR-nél komolyabb diéta javasolt megelőző jelleggel is, hogy ne legyen belőle gdm. Ha pedig kialakult, akkor főleg

2021. aug. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként szacharin, aszpartam, maltit nem a legjobb, xikit, stevia mehet.
2021. aug. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. aug. 9. 09:51
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Eritrittel iszom a kávém, ez olyan fél kiskanálnyit jelent naponta. Néha iszom zero colát, de ezt alapvetően igyekszem minimumra csökkenteni, csak ha rosszul vagyok, ez segít.
2021. aug. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%

Ki a f pontozta le a 2-es, 3-ast, amikor teljesen korrekt?

Az IR-es diéta lazább, mint a gdm-es. Pontosan azért, mert ha IR-ben félrezabálsz, akkor csak a saját egészségedet veszélyezteted. Ha terhesen teszed ezt, akkor a magzat egészségét is veszélyezteted.

2021. aug. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%
Aszpartám meg maltitol "nagyon jót" tesznek ám az idegrendszernek is. Egyen belőle jó sokat az aki lepontozta azt a válaszolót, csak könyörögve kérem, hogy ne terhesen.
2021. aug. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Beléptem az ajánlott csoportba és tényleg jól össze van foglalva benne minden!


ui.: nem tudom, ki pontozta le a válaszadókat, de én köszönöm a válaszokat.

2021. aug. 9. 11:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!