Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rossz májèrtèkek?

Rossz májèrtèkek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Mostanában többször fordultam már hozzátok, sajnos korai a terhessègem de sorban jönnek az aggasztó eredmènyek. Eddig "csak" a haematomamrol tudtam. 11. Hètben vagyok. Ma voltam reggel a laborban. Meg is lett estère az eredmèny amivel holnap tudok orvoshoz menni.

Hát nem lett jó a laborom.. Vizeletben pozitiv a baktèrium + fehèrvèrsejt 7 helyett 100. Ez legjobb tudomásom szerint hugyuti fertozesre utalhat.

Viszont ami aggasztóbb azok a májèrtèkek. Mind nagyon rossz. Pèldakènt említem Gamma GT 32ig jó nekem 96. Vagy aminotranszferáz 40ig jó nekem 107. Nagyon aggodom ezek miatt az èrtèkek miatt. Esetleg valakinek volt hasonló? Segítsetek kèrlek. Köszönöm előre is


2021. aug. 10. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a terhesség előhozta az epehólyag problémáim és amiatt volt pocsék a májértékem.


Minden rendben az epehólyaggal? Nincsenek kövek? Nincsen elzáródás?

2021. aug. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tüneteim azok nincsennek. Bár nem is tudom igazán minek kellene lennie de nem fáj sem semmi ilyesmi. Hogy van e azt nem tudom. Eddig nem volt.. lehetsèges, hogy hasi UH lesz az első ahová elküldenek majd.
2021. aug. 10. 21:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehetséges.


Az epekövesség gyakoribb az F betűk esetén.

Female (nő)

Fertile (nemzőképes, esetleg terhes épp, mert az ösztrogénnek is köze van a kövek kialakulásához)

Forty (40 éven felüli)

Fair (fehérek között nagyobb az arány)

Fat (elhízás)


Ezek a fenti tényezők hajlamosíthatnak epebajra.

2021. aug. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ezek egyáltalán nem magas értékek, ha több 100 vagy több ezer, na az magas. Önmagában a terhesség emelheti az értékeket, ha kicsit túlsúlyos vagy, az is, ez ebbe bőven belefér. Ha a bilirubinod jó, panaszod nincs, ezzel semmi teendő nem lesz, nyugi. A második trimeszterben újra le kell majd kontrollálni, ennyi. A vizeletet lehet, hogy meg kéne ismételni, mert simán előfordulhat, hogy ha nem mosakodtál meg rendesen, kívülről került a mintába szennyeződés. Ha azonban ezt reggeli első középsugár vizeletből csinálták, előtte alaposan megmosakodtál, akkor lehet, hogy kezelni fogják, az orvosod majd eldönti.
2021. aug. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kicsit bővebben:

GOT: 37ig jó, nekem 42.

GPT: 40ig jó nekem 107.

Gamma GT: 32ig jó nekem 96.

ALP: 120ig jó nekem 154.

Minden máj funkció emelkedett 😭😭😭. Háziorvos annyit mondott menjek vele belgyógyászhoz ahová jövőhèt szerdára kaptam leghamarabb idopontot. Nagyon aggódom.

Mellete a vizeletem is rossz fehèrvèrsejt 6ig jó nekem 100.

Ja ès van egy hematomam is ami folyamatosan vèrezget, barnázgat 😭😭😭😭

2021. aug. 12. 18:40
 6/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, miben fogadunk, hogy a belgyógyász is ugyanezt mondja, amit én? :)


Ez tényleg szinte semmi, normál egészséges terhességbe belefér, nyugodj meg.

2021. aug. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nyugodj meg terhesen normális értékek
2021. aug. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fejezd be a gagyi patikai tabletták multivitaminnak gyogyszernek hazudott mergek bevitelét . Sok friss nyers termés segit , csökkentsd a sózast cukor finom liszt szensav sok steril főtt sült élelmeket .
2021. aug. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Blondy2 válasza:
Szia! Nem tudom olvasod- e még de megkérdezhezem hogy hogy alakult a terhességed? Köszönöm ha válaszolsz 🙏
dec. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!