Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18-20. heti genetikai UH-on 1...

18-20. heti genetikai UH-on 1 hét lemaradás, mi várható?

Figyelt kérdés

A napokban voltunk 2. trimeszteri genetikai ultrahangon és kisebbnek mérték 1 héttel a babát.Biztosan tudom, mikor fogant, mert inszeminációnk volt, tehát nem ez áll a háttérben. Ráadásul a 12. hetin napra pontosan akkora volt amekkora kellett, hogy legyen, azóta maradt le.

Volt már valakinek így? Mi lett a vége? Egészséges lett a baba? Elképzelhető, hogy nőni fog a lemaradás?

Annyira aggódom emiatt.



2021. aug. 19. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Jézusom, minek minden ilyen apróságon aggódni? Majd ha az orvos azt mondja hogy aggódni kell, akkor érdemes, szar lehet mindenen befeszülni… Egy csomó magzat marhára nem akkora mint a standard méret, már ilyenkor látszik az alkatuk, a 12. hét után nem egyformán fejlődnek. A kislányom is egy héttel kisebb volt, ép, egészséges, okos gyerek.
2021. aug. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Igen, nekem is pont igy volt, aztán a 16 hetesen meg mar 18 hetes meretei lettek!!! 😄 Pihenj sokat, egyél rendesen mindent(!) és lásd magad előtt a Dragat epen es egeszsegesen a karjaidban szules utan... 🥰 Nyugi... mi normális anyák vegig izguljuk az egészet....sőt°°°
2021. aug. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
A normális anya izgul, de nem sopánkodik meg pánikol minden szaron, mert ha valami akkor az tényleg árt a gyereknek…
2021. aug. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
... ez azert nem a "minden sz@r" kategória, Megmondó-Beszóló Margitka! Te aztán nem vagy az a "befeszülő", azt latjuk.....
2021. aug. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ahogy az orvos közölte, hogy egy héttel kisebb, az nem volt valami megnyugtató. Majd mikor kérdeztem, hogy ez gond-e, azt mondta, ez majd később válik el.


Értem én, nem ismer, nem tud rólam semmit és a jövőbe nem lát. Azt is értem, hogy ő nem azért van, hogy nyugtatgasson. De azért a kommunikáció sem mindegy.


Köszönöm a válaszokat, annak meg külön köszönöm aki kedvesen válaszolt.

2021. aug. 21. 07:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Mi lett végül, behozta a lemaradást? Ugyanebben a cipőben járok.
2023. szept. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia! Nőtt a lemaradás, picike maradt, de a végén teljesen egészséges kislányom született, 3 kg felett.

Azt mondták, a 12. hét után már nagy szerepet játszik az egyéni genetikai adottság, hogy mit örököl a szülőktől.

Remélem nem késő a válaszom

2023. nov. 4. 15:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon szépen köszönöm a választ! Nálunk csökkent a lemaradás, jelenleg a 6 napos lemaradást lefaragtuk 3-ra, amivel teljesen meg vagyok elégedve. Így is kicsike lesz valószínűleg, de már az megnyugtató, hogy a saját kis tempójában, de folyamatosan növekszik. Remélem, ez így is marad, mert van még három hónapunk így egyben. :)

6-os

2023. nov. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!