Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukám ma készített tiramisut...

Anyukám ma készített tiramisut, a tojás sárgáját gőz fölött “előfözte”. Viszont enni nem merek belőle.21 hetes vagyok. Mit gondoltok?merjek enni belőle?

Figyelt kérdés
2021. szept. 12. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Én ennék az biztos 😋
2021. szept. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem muszáj enni belőle, én nem ennék, nem terhesen se eszek belőle ha meleg van nyáron és mindig kibírtam.
2021. szept. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Ezek az információk hogy függnek össze szerinted?
2021. szept. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Simán ennék. Boltit is vettem egyszer és szinte az egészet befaltam ☺.
2021. szept. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem muszáj enni belőle ,viszont nagyon szeretem 😂 Felek a tojás miatt..
2021. szept. 12. 22:11
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Azért azt ne felejtsük el, hogy a tojást nem azért nem esszük terhesen nyersen, mert szalmonellás, hanem mert az LEHET.

Ez meg hőkezelt, és nem biztos hogy fertőzött. Én ennék, de mindenkinek szíve joga eldönteni, meri-e.

2021. szept. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%

Nem ennék belőle. Terhesség alatt tojásmentesen készítettem a tiramisut.

(Főzős Vaníliás Puding, ha kihült bele a mascarpone. Többit ugyanúgy)

2021. szept. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Semmi bajod nem lesz tőle. Ezért szokták gőz felett felverni vagy kikeverni, mert az a hő elég a fertőzés megakadályozására.


Hozzáteszem, nálunk nagyon gyakran van házi majonéz, tiramisu, tatárhús és hasonlók, házi és bolti tojásból egyaránt, se szalmonella, se toxoplazma, se semmi nem volt még. (Nem terhes állapotban.)


Bár az is igaz, hogy itt sokak szerint a madártej is nyers...

2021. szept. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
nyugotan ehetsz belőeld tojás hőkezelve van meg hus is akkor ehetsz amennyi jo lesik.egészségedre
2021. szept. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!