Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van aki a mostani helyzetben...

Van aki a mostani helyzetben fogad orvost vagy szülésznőt?

Figyelt kérdés

Adott egy doki, akinek a magánrendelésére évek óta járok, most terhesgondozásra is, viszont ugye nem lehet az új törvények miatt bejönnie a szülésre (kivéve ha szerencséje van). Aki hasonló helyzetben van az felkéri-e a dokit fogadott orvosának? Nem tudom eldönteni van-e egyáltalán valami értelme most orvost fogadni. Viszont ha nem, akkor csak jár végig egy dokihoz terhesgondozásra hűségesen, aztán meg bemegy és megszül annál aki épp ugye ott van vagy azért egy telefont megejt neki, hogy akció van?

Olyan válaszokat nem kérek akik eleve úgy állnak hozzá, hogy minek fogadni egyáltalán.



2021. szept. 22. 15:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Leírod helyesen, hogy nem lehet fogadni, max szerencse alapon lesz ugyanaz a doki szülésnél bent. Aztán megkérdezed, hogy felkéri-e valaki... He?
2021. szept. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Nem ertem... Tudod jol,hogy nem johet be,max ha epp ugyel,akkor meg mirol is van szo?
2021. szept. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Ezt most én sem értem. A felfogadás korábban azt jelentette, hogy megbeszéled vele, hogy bármi történik, nála szülsz. Te magad írod, hogy ezt nem lehet, akkor mit értesz felfogadás alatt?
2021. szept. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Én programozott császárt szerettem volna, így a beosztásához igazítottuk. De én csak hozzá jártam egész életemben, maximálisan jó szakembernek és embernek is gondolom. A baba nehezen jött össze, a terhesség elején gondok is voltak. Nálunk pedig itt a városi kórházban elég vegyes a felhozatal orvosok terén... Van nőgyógyász, aki nem veti meg az italt és ez már a munkájára is kihat. Van "hentes", aki mindenáron a természetes szülést preferálja és nincs tekintettel az anyákra, a modora is olyan, mintha egy kutyával beszélne éppen, nem egy vajúdó/szülő nővel és alap neki a gátmetszés, viszont utána a varráshoz nem használ érzéstelenítőt... Aztán van, aki "csak" szakmailag simán felkészületlen.

Egyetlen gyerekünk, nem is lesz több. Nem akartam kockáztatni és nagyon örülök, hogy így döntöttünk. Tudtam, hogy végig jó kezekben vagyunk és nem lehet gond.


Én elhiszem, hogy Pesten vannak "sztár szülészetek", ahol nem lehet mellényúlni... Itt sajnos ez nincs, és kellett valami megoldás.

2021. szept. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
De hogy akarod felkérni, ha egyszer nem lehet? Maximum magánkórház által. Egyedül azt tudom elképzelni, hogy program császár, és "véletlenül" pont akkor kell menni, amikor a te orvosod van bent. Minden más esetben az éppen ügyeletes orvost fogod kapni.
2021. szept. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
Én magánba jártam végig terhesgondozásra, és nála is szültem augusztusban. Terminustúllépés miatt indított végül, nyilván a saját munkaidejéhez igazítottan. Ha előbb megindult volna a szülés, akkor is értesítette volna őt a kórház. Annyi volt a különbség a régi rendszerhez képest, hogy nem fizettünk neki külön a szülésért, cserébe a magán terhesgondozás díját megemelte vagy 40%-al tavasszal.
2021. szept. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%

Jesszus, mennyi értetlen válasz.


Felfogadni most is lehet, csak hivatalos úton, szerződést kell kötni a kórházzal és akkor a választott orvos lesz ott.


A kérdésre válaszolva: én csak akkor fogom felfogadni, ha a kórház mégsem fogadna (vidékről megyek Budapestre, nem körzetes). Jelen állás szerint elég, hogy hozzá járok, így van jogom bemenni a kórházba és ügyeletesnél lesz császárom. Ha nem engednének be, akkor kénytelen lennék szerződést kötni.

2021. szept. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Na szoval. Kizarolag akkoe lehet bent a "fogadott" doki,tehat akihez maganba jarsz,HA eppen o ugyel,amikor MAGATOL indul be a szules. Jogszabaly szerint nem lehet inditast/programcsaszart sem arra a naora tenni,amikor epp az adott doki ugyel. Hisz akkor kb mindenki igy szulne,es semmi ertelme nem lenne a torvenynek. Tehat aki igy szult,azok nem jogszerint jartak el. Ha a korzetis korhazad nem tetszik,annyit lehet tenni,hogy keresel egy magandokit,aki egy olyan korhazban is dolgozik,ami mar szimpatikus,es akkor fogadniuk kell,ha naluk dolgozo dokihoz jartal maganba,gondolom akkor ctg-t is mar az adott korhazban csinalod.
2021. szept. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Illetve hozzateszem,hogy ha kemeny 4-5 perces fajasokkal allitasz be egy akarmilyen korhazba,nem fognak hazazavarni,vagy a korzetisbe. (Mondjuk Bp-n belul nem kizart,ha kozel van a 2 korhaz egymashol,de ezt nem tudom.)
2021. szept. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egymashoz*
2021. szept. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!