Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az nst miért ennyire fontos?...

Az nst miért ennyire fontos? Mi van, ha kihagyom?

Figyelt kérdés

39.héten járok. Egy nst-n már voltam, annyi volt, 10percig hallgattam a baba szívét, majd lepecsételték a papírt és ennyi.

Se egy uh, se egy vizsgálat, se semmi.

Pedig jeleztem, hogy sokat görcsölök, annyit mondtak, ez ezzel jár.


Fiammal (2 éves) azért indították be a szülést a 38.héten, mert sokat görcsöltem, megvizsgáltak, veszesen kevés volt a magzatvíz. Ezt jeleztem, a kutya nem foglalkozott vele.


Most egyenlőre hetente kell járnom. A héten meg tudtam oldani, de jövőhéten nem biztos. (Férj külföldön, anyának aki vigyázni szokott addig a fiamra sos műtéte volt tegnap, másra nem tudom bízni a gyereket, be meg nem jöhet velem).


Szóval ha nem tudok elmenni, olyankor mi van?!


2021. szept. 23. 11:12
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
82%

Semmi, nem fognak rendőrrel elővezetni.


De nekem van ismerősöm, akit 38. Heti nst-ről vittek sürgősségi császárra, nem viccből nézik...

2021. szept. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Ja amúgy velem anno jött nst-re a lányom, 23 hónapos volt, matricás könyveztünk, ott ült mellettem. Mondjuk covid miatt nem tudom most hogy van...
2021. szept. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
72%
Szintén NST-ről vittek flowmetriára ,aztán sürgősségi császárra
2021. szept. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
67%
Annyira nem fontos, csak azt nézik a baba szíve hogy reagál a mozgásra és az esetleges összehúzódásra. Úgy viselkedsz mint egy sértődött ovis. Szülni is viszed majd magaddal a nagyobbat? Mondjuk, ha pl holnap beindul?
2021. szept. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
70%
NST és CTG-t nézik hogy baba hogy van mivan méhedbe.méhlepény öregedés-baba magzatviz.ha rossz akkro megismétlik vagy szülés beinditás,császározás lesz
2021. szept. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kötelező vizsgálat, ha nem akarsz, nem mész.
2021. szept. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Az NST a vizsgált 20 percben tudja megmondani, hogy mi a helyzet, semmi garancia nincs rá, hogy pár óra múlva ne legyen baj. Ilyen szempontból tok felesleges. Persze van olyan ritka kivétel, mikor pont az NST ideje alatt találnak eltérést.
2021. szept. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
66%

A gyerek érdekében célszerü menni, mert adott esetben az egészsége/élete múlhat ezen.

A nagyobbikat csak rá tudod bízni valakire, ha más nincs, egy szomszédra vagy ismerösre, azt nem hiszem el, hogy nincs senki ismerösöd, remeteként élsz valahol!

2021. szept. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor mindenkinek reagálnék


Nem, nem játszom a sértődött ovist, csak feltettem egy normális kérdést...

Nyilvan a gyereket nem viszem szülni. Férj vasárnap estetől szerda estig nem lesz, azon kívül bármikor itt van.


Nálunk sem magzatmozgást, sem méhlepényt, sem áramlást nem néznek.

10percig fogom a hasamon a tappancsot, az rajzolja a papírra a pulzust és ennyi.

Hogy azon kívül mi van a gyerekkel, senki nem tudja...


Nem élünk barlangban nyilván. De a szomszedok 70-80 évesek, a faluban nem ismerek senkit, 3 hónapja költöztünk. Mivel hétfő délelött, mindenki munkában. Barátnőim, keresztszülők, mindenki. Ráadásul 60km-re. Nem megoldható. Egyedül anya van, de ő most kiesett, meg a férjem. A 10éves tesómra meg mondjuk nem bíznám rá.


Hívtam a rendelőt, csütörtökre nem e tehetnénk át, azt mondták mivel elsőre hétfőn voltam, nem tudnak átírni. A gyereket, meg senkit a covid miatt nem engedbek be.


Szóval ismétlem, nem problémázok, nem jatszom a hisztiset, vagy stb... nyilván a gyerekem az első. Csak feltettem egy kerdést.

2021. szept. 23. 12:03
 10/33 anonim ***** válasza:

Esetleg egy bébiszitter a közelben? Csak kidob valamit a google, írd be hátha..

Nem tudom milyen környéken laksz de az én szülőfalumban nagy divat, hogy anyukák megkérik a középiskolást kis zsebpénzért vigyázzon a gyerekre amíg megjárják a kórházat.

Csak egy ötlet, te ismered a falud.

2021. szept. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!