Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A mellbőségem csupán 75/B-ről...

A mellbőségem csupán 75/B-ről 80/B-re nőt. Már 31 hetes vagyok, fog még nőni? Tudok majd szoptatni (még előtejem sem volt)?

Figyelt kérdés
2008. dec. 11. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy fogsz tudni szoptatni, akarni kell, ez nagyon fontos, nem felni tole. Amikor majd megszulsz, etkezz rendesen, egyel taplalokat, es igyal nagyon sokat, es akarj szoptatni. Ez a lenyeg, es ne stresszelj!
2008. dec. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! En is ettol feltem, mivel en is kismellu no vagyok. Alig nott valamit terhesseg alatt, aztan amikor elkezdtem szoptatni, "oriasi" lett...szoval nagyobb:)...

Az elotej sem mindenkinel jelentkezik, az a fo, ahogyan az elottem szolo is mondta, hogy akarj szoptatni, es ne add fel ha netan nehezebben megy. Rajtam is rengetegen elcsodalkoztak, hogy szoptatom a kisfiamat mar 3 honapja...

2008. dec. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

NEM szamit a mell merete, hidd el. Pl.; sok ismerosomnek lett ORIASI melle terhesseg alatt, es sajnos nem tudtak szoptatni, de volt akinek alig valtozott picit a merete, es annyi teje volt h. meg 2 babat tudott etetni:).Szoval nagyon valtozo. (Szerintem se izgulj, akarj etetni, de ugyis fogsz akarni etetni, es akkor minden rendben lesz.)

Az ivas viszont tenyleg nagyon fontos!


Jo babazast

2008. dec. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem alig nőtt a mellem terhesség alatt, 75-80 as melltartót hordtam, bár a 80 ast csak szülés után amikor bedagadtak a melleim. 2.5 évig szoptattam a fiamat és még akkor is volt tejem, de leszoktattam róla mert akkor már beszélt és bárhol képes volt felhúzni a pólómat:)
2008. dec. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem első babámnál 70c-ről 75 d-re nőtt a mellem, előtejem nem volt, de időben megindult a tejtermelés és rengeteg tejem volt -egészen addig, amíg szülés után pontosan 6 héttel meg nem jött a mensim, mert ez sajnos elapasztott a tejem. Most 39 hetes és 6 napos vagyok, szintén 70 c-ről 75 d-re nőtt, remélem ez alkalommal tovább todok majd szoptatni. Tény, hogy óránként 2 dl innivalót mindenképp igyál meg! És ne stresszellj sokat ha már szoptatsz, mert az is árt!
2008. dec. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
nem a mell nagysága számít!nekem is nagyon pici volt a cicim-előtejem sem volt-mégis 23 hónapig szoptattam(azt is csak azért kellett abbahagyni mert itt a kistesó aki hetek vagy napok kérdése és megszületik mert már fájdalmas volt és szerencsére a kislányom megértette.)mégegyszer:nem a méret a lényeg!!!!!!!!!!!!!!
2008. dec. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze, ettől még szoptathatsz!

Én itt vagyok ellenpéldának: kb 20. héttől volt előtejem, a mellem 75B-ről 85D-re nőtt, ami szerintem elég nagy változás.

Ennek ellenére nem indult be a tejem szülés után. Mint utólag kiderült hormonprobléma miatt, ugyanis egy tenyérnyi placenta nem vált le, a méhfalon maradt és nem vette senki észre. Így viszont nem kezdett el az a hormon termelődni, ami megindította volna a tejet. Szülés után tíz nappal még mindig csak előtejem volt, pedig a gyerek egész nap cicin lógott és fejtem is, ettem, ittam, semmi sem segített. És közben hallgattam naponta ötször, amit itt is írtak néhányan, hogy aki akar tud szoptatni és olyan nincs, hogy valakinek nincs teje.

10-11 napos volt a babám, amikor levált a placenta és távozott spontán, azután kezdett beindulgatni a tejem, de akkor már természetesen tápszereztük a babát. Még most is 50 ml tejem van egy etetésre, ami édeskevés a fiamnak és ezért is harcolnom kell. Másnak szülés után három nappal több van...

Szóval ne aggódj, nem ettől függ.

2008. dec. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!! Megnyugodtam, remélem minden rendben lesz mire eljön az ideje!!!


Boldog baba várást mindenkinek!! :)))

2008. dec. 12. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!