Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt, hogy hány hetes terhes...

Azt, hogy hány hetes terhes vagyok, mindig az utolsó menstruációm első napjától kell számolni, vagy onnan, ami a papíromra került a baba méretei alapján?

Figyelt kérdés
Kicsit össze zavartak, mert ha a menstruációmat nézem, akkor majdnem 1 héttel előrébb kellene járnom, mint, ahogy a méretei alapján írták. Akkor most melyikkel számoljak?

2021. szept. 25. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem korrigáltak, akkor a menstruáció szerint menj. Előfordul, hogy egy-egy uh-n pár nappal kisebbnek/nagyobbnak mérik a babát.
2021. szept. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
menstruicotol kel lszámolni terhességet,12.hétől baba méretei alapján
2021. szept. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Attól függ, mekkora az eltérés. Nekem egyszer sem számoltak mensi alapján, mert 4 hét a különbség, ami azt jelenti, hogy teherbeesés előtt kimaradt egy. Az első látogatás óta a méret alapján számolják. Most 19 hetes vagyok, de mensi alpján 24 lennék. Asszem, 1 hét eltérésig számolnak mensi alpján.
2021. szept. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
És mi van ha valami egy hosszú ciklusban lett terhes mondjuk 50+ napja volt utolsó menzesze?
2021. szept. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nekem csak annyi az eltérés, hogy menstruáció szerint 10 hetes lettem volna azon a napon, a méretek alapján pedig 9 hét 3 nap volt a papíron és a doki is azt mondta, hogy 9 hetes. A genetikai ultrahangra is ehhez képest kaptam az időpontot.
2021. szept. 25. 14:31
 6/11 anonim ***** válasza:

A szülés várható dátumán korrigáltak?


Ha mensi alapján nèzik, akkor azt kell alapul venni, ha uh alapján számolták, akkor az Uh-ot


Nálam 4 nap eltérés volt, mensi alapján nézték egyszer

Második alkalommal 3 nap miatt is korrigáltak.

2021. szept. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Még nem volt mit korrigálni, mert csak egyszer voltam. 5-én megyek megint.
2021. szept. 25. 18:38
 8/11 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne mit korrigálni. A szülés várható dátuma az utolsó menstruáció plusz 40 hét. Mondták, hogy ezen változtatni kell?
2021. szept. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jaa értem már hogy érted. Nem mondták. 🙂
2021. szept. 25. 19:08
 10/11 anonim ***** válasza:
Általában a 12 hetes UH a mérvadó. Ha ott a fejlődésben egy héttel kisebbet/nagyobbat làtnak, mint az utolsó menzesz alapján kéne lennie, akkor az ultrahang terminus lesz az igazi amire kiírnak. Más esetben az utolsó menzesz az irányadó.
2021. szept. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!