Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki tartott az egyedülléttől,...

Ki tartott az egyedülléttől, befordulástól?

Figyelt kérdés
Most, hogy közeledik az itthonlét időszaka terhesség alatt, egyre inkább tartok/félek attól, hogy magamba fogok fordulni. Életemben kb 2 hónapot voltam munka nélkül, de már akkor is majd megbolondultam, hiába végeztem önkéntes munkákat. Már most arra gondolok, mi lesz, ha a baba mellett segítség fog kelleni, és kb.senki nem lesz velem. Férjem van, hogy tizenórákat dolgozik,túl sok szociális kapcsolatom pedig nincs, mondhatni semmi. Pár éve költöztem ide hozzá falura,és vettünk saját házat, de nem igazán sikerült kialakítanom barátságokat, bár a munka mellett nem is igazán volt rá szükségem. Elég introvertált is vagyok. Szüleim nem itt laknak, bár nem olyan nagy a távolság,de ők is dolgoznak, élik a saját életüket. Após, anyós itt laknak a faluban, de anyósra a kutyámat se bíznám rá, nem hogy később egy gyereket. Tudom, hogy majd ott lesz a pici és lefoglalja az időmet, de mi van, ha mentálisan teljesen magamba fogok fordulni, nem lesz ember, akihez beszéljek vagy forduljak. Persze férjem mellettem lesz, mikor csak tud, de dolgozni mégiscsak kell. Jól keres itt, így váltásban nem gondolkozik feleennyi fizetésért. Más hogy lendült túl ezen, érezte-e azt, hogy teljesen beszűkült az élete ezen időszak alatt?

2021. szept. 27. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor épp itt az ideje társaságot keresni. Legjobb lenne anyukákat vagy kismamákat akikkel később is össze tudsz járni.
2021. szept. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Előre nem gondoltam ezekre, pedig jó lett volna. Nekem nagyon nehéz időszak volt. Ha tudod magadról,hogy nehezen viseled a beszűkült életet,. mindenképp szervezz majd folyamatosan programokat. Találkozz rokonokkal, barátokkal.
2021. szept. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Ne aggodj kérdező,első váalszolo jol irta
2021. szept. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána van-e bármi anyukás klub, hordozó kör, akármi, ahol ismerkedhetsz

Mi is akkor költözünk ide, mikor terhes voltam, senkit sem ismertem, de gyerekkel már könnyebb az ismerkedés. Elég ha egy két anyukát megismersz, ők majd bemutatnak a többieknek

2021. szept. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is ilyen típus vagyok és aggódom/aggódtam is miatta. Már ha csak egy hétvégére maradok otthon egyedül, akkor is teljesen magamba fordulok. Ráadásul teljesen kiállhatatlanná válok, szóval amikor hazaér a férjem vele sem vagyok képes értelmes kommunikációra.

Ami ebből kimozdít, az a minél több program. Naponta sétálni menni akár egyedül is, akár kapcsolatokat kialakítani, elmenni a barátnőkkel vacsorázni, a szülőkhöz nem tudom mit csinálni. Szóval zsizsegni állandóan.

Nekem pici babával is ez segített. Naponta kétszer járunk sétálni. Nem csak azért, mert neki jót tesz a friss levegő, hanem mert az én lelkemet is ez tartja életben. Pl. ha napokig rossz idő van és nem tudunk kimozdulni, azt egyből megérzem. Már nem olyan kisimultan, kedvesen várom haza a férjemet, megérzi ő is. Volt rá példa, hogy bepakolt ilyenkor minket az autóba és elmentünk egy plázába. Bevásárolni, vacsorázni a szokásos séta helyett, csak hogy történjen valami. :D

2021. szept. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
En sem gondoltam ra,nem gondoltam bele mi var. Ugyanis olyan munkahelyen van,hogy a pozi teszttol tappenzre kellett menjek,mert sugarveszelyes hely s a magzatra artalmas lett volna,mas munkakorbe nem tudtak berakni. Beutott a covid is pont. Na gondolhatod...Engem nagyon megviselt,de en nagyon nyitott,baratkozos szemelyiseg vagyok,tartom a barataimmal a kapcsolatot. Ha nem volt volna messenger,telefon kb kiugrok az ablakon..Mi is falun lakunk,de nekem anyos megbizhato,neha rabizhatom a 10 hos fiam. Ferjem szinten rengeteget melozik. En osszebaratkoztam 3 falubeli anyukaval mar,neha talizunk is,ha ugy jon ki,illetve van 4 kisgyerekes/babas baratnom,akikkel olykor osszejarunk. Muszaj tarsasagban lennem,megzakkannek,igyis olyan monoton minden nap. Minden nap megyunk setalni,az sokat segit,mar neha az is feludules,hogy a kisboltban beszelgethetek masokkal :D
2021. szept. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nem igazán futottam még össze kismamákkal, max a védőben, ők arcrol ismerősek voltak, köszöntünk de ennyi. Nem túl közvetlenek az emberek itt sajnos, igaz, én se vagyok túlzottan az. Ti hol ismerkedtetek anyukákkal?
2021. szept. 27. 17:13
 8/12 anonim ***** válasza:
Baba mama klubb, baba úszás, helyi anyukás fb csoport
2021. szept. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát falun nincsenek ilyenek sajnos...
2021. szept. 27. 17:51
 10/12 anonim ***** válasza:
Honnan tudod? Utána jártál?
2021. szept. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!