Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon ritka aki down szindróm...

Nagyon ritka aki down szindrómás gyermeket szül? Ti kivizsgáltátok magatokat szülés előtt hogy van e rá esély hogy beteg gyerek legyen?

Figyelt kérdés

2021. okt. 1. 07:12
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Nálunk senki nem beteg a családban, akkoriban van esély rá?
2021. okt. 1. 07:14
 2/16 A kérdező kommentje:
akkoris**
2021. okt. 1. 07:14
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Elvileg szűrik a down szindrómát az ultrahangon. De van még egy csomó más elég gyakori betegség, amit nem.
2021. okt. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

A down nem öröklődő, spontán hiba okozza. Csak az eletkorral van objektív összefüggés amennyire én tudom.

Szóval semmit sem jelent ha a családban nem volt ilyen probléma.

Nem is értem miért félsz?

2021. okt. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A 12.heti uh-on szűrik. (Is.. mert lehet kérni meg másik szűrést is pénzért, de ingyenesen ezen szűrik)
2021. okt. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Prenát csináltattunk, nem bíztam a kombinált tesztben, csak kockázatbecslés.

Semmiképpen nem szerettünk volna downos babát.

Nálunk sem volt beteg a családban.

2021. okt. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Mi csak kombinált tesztet csináltattunk fizetősben, negatív eredményt hozott szerencsére. De a 12.heti ultrahangon ha látszik az orrcsont és kicsi a tarkóredő vastagság szerintem az már megnyugtató.
2021. okt. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

3 egészséges gyerek, senkinek nem volt a tágabb családban sem, a korom az egyetlen ami meg volt, de sok 40+ os egészséges babát szül.

Orrcsont meg volt, nyakiredő 1.6, áramlásnál volt eltérés, anyai vérteszt kimutatta, majd biopszia igazolta .

Volt ismerős akinek rossz áramlás, magas nyakiredő és neki egészséges baba született.

2021. okt. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség előtt nem tudod magad vizsgáltatni erre. Csak a babát.
2021. okt. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Pont a down kórt elég jól lehet szűrni, szóval amiatt nem aggódnék, csináltass prenat vagy niftyt, ha félsz. Prenaból van csak down kór szűrés is, ha a teljes összegű megterhelő lenne anyagilag.


Az autizmus szerintem rosszabb ilyen szempontból, nem tudod szűrni és ugyanúgy bárkinél előfordulhat.

2021. okt. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!