Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes menni 4D-re azért,...

Érdemes menni 4D-re azért, hogy megtudjuk a nemét?

Figyelt kérdés
Az sztk-ban rakerdeztem most a 20.héten a nemére, de nem mondta biztosra a doki. Amúgy magánba járok de modernebb ultrahang gép csak az sztk ba van, azért kell odamenni Uh-ra. Most felvetettem páromnak, hogy menjünk el legalább egy 4D re másik városba, amúgy is modernebb gép, nem egy 2D-s. És engem érdekelne a babamozi. És persze jó lenne a nemét is tudni, hogy el tudjunk kezdeni vásárolni. De ő azt mondta, mindegy, lényeg, hogy egeszseges, ő ezért nem menne 4Dre,igy fogalmazott hogy majd ha megszületik, meglatja. Ezen felhúztam magam, hogy ennyire érdektelen. A legközelebbi UH amúgy is csak a 30.heten lesz.

2021. okt. 8. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Ebben igazat adok a párodnak. Csak azért elmenni, hogy kiderüljön a neme felesleges. Előbb utóbb úgyis megmutatja magát. Vásárolni így is tudsz uniszex dolgokat.
2021. okt. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem a 4D a baba nem-meghatározását leszámítva is nagy élmény, én nem hagynám ki a helyetekben, de Ti tudjátok…
2021. okt. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem sem érdemes csak ezért 4D-re menni. Ott sem biztos, hogy 100%-ra meg tudják mondani a nemét. Ez nem érdektelenség kérdése, ettől még biztosan nagyon várja a picit a párod. Én a következő terhességemnél nem akarom majd tudni a baba nemét, hanem majd csak mikor világra jön. Mondjuk én amúgy is semleges színű ruhákat veszek, nem fogom rózsaszínbe vagy kékbe burkolni a környezetemet. A rózsaszínen és árnyalatain kívül amúgy is jóformán minden szín oké fiúnak is meg lánynak is, nyugodtan elkezdhetsz neki vásárolni, ha nagyon szeretnél. Kisszoknya, kisöltöny, meg ilyen hülyeségek egy újszülöttnek még úgysem kellenek. Meg nem is praktikus szerintem nagyon bevásárolni egy nemre. Ha a második gyerek másnemű lesz, akkor mindenből újat veszel? (Persze a te dolgod.) Vagy ha a végén kiderül, hogy mégis fütyije van a menyasszonynak, akkor mi van? Előfordul azért napjainkban is, hogy a szülőszobán jön a meglepi, hiába a biztosnak hitt információk :D

Amúgy ezt a 4D dolgot úgy oldottam meg, hogy a 32. heti ultrahangra (is) olyan helyre mentem vizsgálatra, ahol képes az UH 4d-re is. A vizsgálattal egybekötve minden alkalommal megmutatták 4D-ben is a babát. (Persze mindezt magánban, mert az sztk-ban kétlem, hogy ez benne van a szolgáltatásban :D)

Édes látvány tud lenni, de annyira nem nagy cucc, hogy 40-50 percen keresztül azt nézegessem :)

2021. okt. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha szeretnél, elmehetsz, de inkább a 30. héttől ajánlják azt is, amikor már nincs nagyon ufó alakja a babának és hasonlítanak arra, amilyenek kint lesznek. És azért kalkuláld bele, hogy a gyerek nem fogja élvezni, akkor is, ha nem káros, zavarja őket.
2021. okt. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Én az első gyerekemnél meglepetést akartam. De rosszul sült el. Nem fordult meg, farfekvéses volt. Próbálták nézegetni a nemét szülés előtt, de akkor már nem látszódott. Ez annyiban fontos, hogy ha lány, akkor meg lehet szülni farosan, ha fiú, akkor nem, mert a herék sérülhetnek. Elkezdtük sima szüléssel, de nem tágultam, ezért császár lett. Szerencsére, mert fiú lett. Na én azóta nem játszok meglepetésest. Aki nem került még ilyen helyzetbe, az nem gondolja, hogy bizonyos esetekben fontos lehet a neme.
2021. okt. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

20 hetesen modern gépen nem tudta a nemét megmondani?!


Már ne is haragudj, de akkor apró keringési rendellenességeket hogy vesz észre???


18 hetesen KÖTELEZŐ! genetikai része a vizsgálatnak a nem meghatározás, aztán vagy megkerdezik akarod-e tudni, vagy nem.

2021. okt. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Mi elmentünk csak azért, hogy hátha megtudjuk. Amúgy is tök jó élmény volt. Legközelebb már mutatta a rendelésen is, de az akkor sem olyan volt. 4d-ről van videó, meg képek, meg olyan nagyon jó hangulatú volt az egész. Szinte rögtön mutatta is, hogy kisfiú.
2021. okt. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi elmentünk mindkét gyerekkel. Nem csak a neme miatt (bár egyiknek sem tudták megmondani 20 hetesen) hanem itt külön minden szervét megnézi a doki, látod a pofiját, és egyébként is sok az a 10-12 hét UH nélkül. Szerintem. Emn nem hagynám ki. 🙂
2021. okt. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!