Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt milyen élemisz...

Terhesség alatt milyen élemiszereket, kozmetikumokat ajánlott kerülni, vagy mértékletesen használni/fogyasztani?

Figyelt kérdés
2008. dec. 12. 00:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ugyanúgy bármit ehetsz,csak arra ügyelj,hogy a sótartalom ne legyen túl magas.ugyanis az megköti a vizet,és valószínűleg fogsz amúgy is vizesedni a terhesség alatt.

nem hallottam még róla,hogy bármi kozmetikumot kerülni ajánlatos ezidőtájt,egy azonban biztos:nyugodtan lehet hajat festeni a terhesség bármely szakaszában,maximum nem fogja be rendesen.mondjuk nekem ugyanúgy befogta,de van akinek nem.

2008. dec. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
az igen! jo hulye tanacsokkal latott el az elso valasziro! na hat ami a legfontosabb:NEM LEHET HAJAT FESTENI! EZT BARMELYIK FODRASZTOL MEGKERDEZHETED!nem lehet babot enni allitolag terheseg alatt, mert felpuffaszt es az nem jo! en a helyedbe megkerdeznem ezt a kerdest amit itt feltettel az orvosmtol!
2008. dec. 12. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Hajat festeni csak ammóniamentes festékkel lehet, mert az növényi eredetű és egyáltalán nem vegyszeres! Ezt biztosan tudom, mert a nővérem fodrász. :)
2008. dec. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Miert lenne hulye tanacs 2. valaszado?

Te komolyan gondoltad azt, hogy nem lehet babot enni?

Olvass utana a dolgoknak!


Hajat festeni nem tanacsos, csinaltass inkabb melirt a terhesseg alatt eleg kb 2szer-3szor.

2008. dec. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
90%
Én fodrász vagyok, és babát várok. Terhesen LEHET hajat festeni, a mai festékek már nem károsak a magzatra nézve!
2008. dec. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na, itt elég eltérő válaszokat fogsz kapni erre a kérdésre.

Van aki mindent használ/eszik mint ezek előtt.


Én ide tartozom, babot, májat, ruszlit stb. ettem, hajat festettem, önbarnítót használtam,semmi bajunk nem lett tőle!)


Vannak a másik "csoport" aki szinte alig mer valamit tenni/enni/használni, mielőtt utánna nem olvasna, másoktól tanácsot nem kérne hogy ezt vagy azt szabad-e, s még akkor is meggondolja hogy megtegye-e. Félnek nehogy valami gond legyen, a legjbbat akaják a babának, ez érthető, de tulzásokra hajlamosak az emberek.



Neked kell eldöntened kire hallgatsz, mit gondolsz jónak, de terhesen szerintem ugyan úgy lehet mindent mint ezek előtt!

Kivéve dohányzás, alkohol,nyers/félig átsült húsok, nyert/lány tojás, s azok a sportok amik hirtelen mozdulatokkal járnak. Gyógyszer csak orvosi javaslatra, terhes vitaminok szedése így télen, mivel tizede annyi gyümölcsöt zöldséget fogyasztunk mint nyáron, nem tud az ember annyi vitamint bevinni ételekkel.

2008. dec. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem válaszolóhoz,végülis mindent szabad,csak mértékkel,kivéve alkohol,cigi,káb.szer,kávét csak mértékkel és a koffeintartalmú szereket is hanyagolni kell.Én festettem a hajam,kozmetikushoz jártam,muszály volt krémezni a bőröm is ,hiszen ilyenkor még jobban ki van száradva,elvégre egy kismámának is csinosnak kell lenni,hiszen úgy érzi jól magát!A kajákról pedig annyit,hogy inkább többször kevesebbet kell enni, sok gyümölcs,zöldségféle,fehérhús és tejtermék,kevés cukortartalmú folyadék,én például gyümölcstartalmú teákat iszom,különféléket,hogy ne unjam meg,és mézzel+frissen csavart citrommal ízesítem.
2008. dec. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!