Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ínhüvelygyulladás veszélyes...

Ínhüvelygyulladás veszélyes lehet terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Még terhesség előtt megerőltettem a bal csuklómat felújítás során, ami akkor 1-2 napig fájt, de aztán el is múlt. Aztán most a terhesség alatt rosszabbodott, napközben nem vészes, egy-egy mozdulatra fáj csak, de reggelre mindig nagyon megmerevedik, fáj. Ha már "bemelegedett", akkor többnyire nincs baj. Viszont kímélni kevéssé tudom, van egy egy évesem, akit meg, bár igyekszem kevesebbet, de muszáj emelgetnem.

Vettem csuklórögzítőt, de a mindennapi tevékenységek során nagyon akadályozott, így eddig nem használtam, de most megijedtem, hogy nem okoz-e bajt a babának ez a gyulladás.

Orvosomnak majd írok, de tapasztalatokra lennék kíváncsi, akinek volt a terhessége alatt, minden oké volt? 18 hetes vagyok.



2021. okt. 15. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem pihenteted, nem dog helyrejönni és terhesen nem igazán használhatsz rá semmi tapaszt vagy krémet. Pont azért van a csuklórögzítő, hogy akadályozzon, nem szabad használni. 2-3 hét minimum, amíg helyrejön, addig pihi.
2021. okt. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minden gyulladás lehet gócpont, de szerintem azért nem gyakori, hogy az ilyen, nem bacilusok okozta krónikus baj neadjisten vetéléshez vezessen. De vedd komolyabban. Barátnőmnek kéztőalagút-szindróma alakult ki mindkét kezében, de nem kímélte magát, végül szervesült és meg kellett műteni, mert szülés után fél évre sem múlt el és már nem tudott fogni. És persze akkor már muszáj volt segítséget kérnie több hétre, pedig addig mindig az volt, hogy ő nem ér rá. Szerintem ennél barátságosabb és ésszerűbb, ha most belátod, hogy pihentetni kell és hordod a rögzítőt. Mondanám, hogy gyulladáscsökkentővel is kend, de ugye az sem bababarát.
2021. okt. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Igyekszem betartani a pihentetést.
2021. okt. 15. 11:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!