Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap voltam dokinál. Ezek a...

Tegnap voltam dokinál. Ezek a méretek jók?

Figyelt kérdés

Nem nyugtatott meg az orvos. Sőt.

Az utolsó menstruáció első napjától nézve 7+ hetesnek kellene lennem. Viszont nekem 30-32 naposak a ciklusaim. Tudom, hogy szeptember 17én volt a legtermékenyebb napom. Biztos vagyok benne, hogy aznap estem teherbe. Akkor viszont négy hetesnek kellene kb lennem.

A doki a papírra ezeket írta:

Petezsák: 12 mm

CRL: 1,6 mm szikhólyag: 3mm

GRAV.s.: 5


Nincs szívhang, nincs pulzálás. De azt mondta minden szép és szabályos.

Elhintett egy olyat, hogy lehet elhalt a magzat. Vagy nem jó a számítás.

Jövőhéten kell vissza mennem. Viszont biztos nem lesz akkor sem szívhang. Főleg ha az én elméletemet nézzük, mert akkor lesz 5 hetes kb.


Mit gondoltok? Jók ezek az adatok vagy kezdjek felni?


2021. okt. 15. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Nem a teherbeeséstől számítják a terhességi kort, így sehogy sem vagy 4 hetes, hiába volt tényleg a fogantatás 4 hete.

A fogantatás utáni negyedik héten nekem még nem látszott az embrió, de egy héttel később, tehát 5 héttel a fogantatás után már igen, szívcsőpulzálással. Neked is kéne már legyen 1 hét múlva.

2021. okt. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Ha szeptember 17-én estél teherbe, akkor elvileg ma vagy 6 hetes. Nekem 6+0 hetesen 19 mm volt a petezsák, volt szikhólyag és 1,6 mm volt az embrió. Mivel magánban voltam, így fordított arra időt a doki, hogy jobban megnézze és ezért láttunk szívcsőpulzálást. De ha nem magánrendelésen lettem volna, valószínű nekem is azt mondták volna, hogy még nincs szívhang, menjek vissza 1 hét műlva. Egyébként 6+6 hetesen ismét uh-n voltam, amikor már 8 mm élő embriót láttak. Csak azért írtam le, mert egyeznek az embrió méretek és a 6+0 is stimmel (sőt, lehet, hogy te még kevesebb, mint 6 hetes voltál tegnap és ilyenkor a napok is számítanak), szóval szerintem bizakodj!
2021. okt. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyilván a nagykönyvek szerint utolsó menstruáció plusz 2 hét kb. a fogantatás, így ezekhez szabott nagykönyvi méretek vannak. Ha szerinted tuti a szeptember 17.-i fogantatás és leveszel belőle 2 hetet, az mondjuk szeptember eleje és most kellene a nagykönyvek szerint kb. 6 hetesnek lennie. A méretek alapján simán lehet is.

7+ hetes terhességnél nem bíztatóak ez tény, de ha minden rendben megy majd, akkor korrigálni fogják a korát hamarosan. :)

2021. okt. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!