Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhesen alhasi görcsök?

5 hetes terhesen alhasi görcsök?

Figyelt kérdés

5 hetes vagyok, ma este elkezdem görcsölni. Nem vészes, de érzem...

Telefonálnátok most az ügyeletre? Vagy megvárni a reggelt és saját dokit? Még nem voltam terhesség megállapításon, jövő héten megyek.

Ma picit megerőltettem magam.


2021. okt. 19. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél be magnéziumot, akár többet is (én napi 3x2t szedtem) és pihenj. Az alhasi görcsölés normális úgymond, egészen addig amíg nem olyan erős hogy ne tudj kiegyenesedni illetve ha vérzés társul hozzá akkor azonnal doki.

Ha holnap is folytatódik ez az érzés, természetesen menj orvoshoz.

2021. okt. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez most csúnyán fog hangzani, de értsd jól, kérlek. Nem bántásból mondom. Ráérsz holnap menni, ha megmaradnak a görcsök, mert úgysem tudnak mit csinálni ha gond van. Ha nagyon rosszul vagy persze menj azonnal, mert veszélyes lehet rád nézve egy esetleges méhen kívüli terhesség.

Enyhe alhasi görcsök egyébként simán beleférnek ebben a terhességi korban.

2021. okt. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vérzel, akkor ezzel felesleges telefonálni is. Egyyrészt normális koraterhességben, másrészt meg mit tudnak vele kezdeni? Semmit.
2021. okt. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi a helyzet kérdező?

Az enyhe görcsölés teljesen természetes (is lehet) és ahogy írták, sajnos nem igazán tudnak mit kezdeni vele, tehát lényegében felesleges vele orvoshoz rohanni.

Ilyenkor vegyél be magnéziumot és pihenj sokat. Kanapé, meleg takaró, feltett lábak és határozottan érezni fogod, ahogy fokozottan jobb lesz.

Ha brutális görcseid vannak és/vagy vérzel, akkor kell orvoshoz fordulni.

Azt viszont tudni kell, hogy a korai vetélés sajnos nagyon gyakori és ezt nem tudják megakadályozni, max megpróbálnak rá adni egy kis progit.

2021. okt. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
sok magnézium,sok pihenés kell. görcsölés ha kevés idejig van normális
2021. okt. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!