Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes terhes vagyok?

Hány hetes terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Utolsó mentruacio időpontja: 08.14.

Viszont később fogant 2 héttel.

Tegnap voltam dokinál, a méretei alapján 11+3 naposnak felel meg, de amúgy 11 hetes voltam tegnap kereken.

Jovoheten megyek genetikara.

Ők az utolsó menstruaciotol fogjak számolni, vagy amit a doki beírt a kiskonyvbe?


2021. nov. 17. 12:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
A genetikain majd az ő általuk mért biometriai adatokból számolnak kort.
2021. nov. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
teherbe eséstől 12. heti ultrahangig mensitől számolják a terhességet a vizsgálat után,már méretek alapján
2021. nov. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Akkor újra, 120. alkalommal is leírom:

- Rendszeres ciklus esetén az utolsó vérzés és a ciklus hossza alapján számolják a terhességi kort és a szülés várható idejét.

- Az első genetikai UH-n a magzat méretéből számolnak egy terhességi kort.


Ha a kettő között nem nagyobb a különbség, mint egy hét, akkor az utolsó vérzés alapján számoltat veszik figyelembe.

Ha pedig nagyobb a különbség, mint egy hét, akkor a méret alapján számoltat.


Viszont ezt az első genetikai UH idejében el kell dönteni és a szülés várható időpontját be kell írni a kiskönyvbe. Az utána már nem változik (és így a terhességi kor sem!!!!) attól, hogy mondjuk 32. héten egy héttel kisebb vagy nagyobb a magzat.


Mivel jelneleg nálad keményen 3 nap különbség van a mért és a számolt között, nyugodtan számolhatsz a menzesz alapján.

2021. nov. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
A terhességet nem a fogantatástól számítják, mert akkor már a pete 2 hetes!
2021. nov. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3as

Menszesz napjától szamolnék akkor már majdnem 14 hetesnek kene lennem.. szoval ebben nem értek egyet

2021. nov. 17. 13:03
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Hát akkor rosszul írtad. Azt mondtad 11 hetes lennél és 11+3-at mértek.

De mindegy, szerintem elég világosan leírtam. Ha több, mint egy hét a különbség, akkor az UH alapján kell számolni...

2021. nov. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

Azt irtad 08.14 az utolsó menstruáció.

Ez alapján 2022.05.21-én a kiért dátum és 11 hetes vagy.


Nem is értem hogy jött ki neked a 14 hét?!!

2021. nov. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Mert azt hiszi, hogy a terhességet az általa vélt fogantatás napjától kell számolni. Ebből lesznek az olyan kezdetű kérdések, hogy 2 meg 3 hetes terhes vagyok.
2021. nov. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A terhességet nem az utolsó menstruacio első napjától számolják?

13+5 napos vagyok menszesz szerint, de amúgy 11+3...

a beírt dátum a kiskonyvbe 06.05.

2021. nov. 17. 13:35
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy most tök h*lyenek nézitek a kérdezőt de igaza van. (Es gondolom le is leszek emiatt pontozva 🤷‍♀️) 13+4 napos az utolsó menstruációja szerint de mivel később volt ket héttel az ovulació, ezért a méretek alapján 11+ nem tudom hány napos.


A választ amúgy már megírták, ha több mint egy hét van a baba méretei és az utolsó menstruáció által számított terhesség között, akkor korrigálnak a baba korán és várható születési dátumán.

2021. nov. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!